Неділя

21.04.2019

17:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І Острог уславлений рекордами…
Довідник «Книга рекордів Гіннеса» є виданням з найбільшим накладом із усіх книг (за винятком Біблії), який виходить щорічно та містить всесвітньо визнану колекцію світових рекордів, як людських досягнень, так і екстремальних фактів природи. Її українським партнером є Національний проект «Книга рекордів України» (НПКРУ). Я звернувся до шестиразового його дипломанта, представника проекту в західному регіоні, острожанина, журналіста Олександра Шустерука і попросив розповісти про ці проекти, нагадати, що і Острог уславився рекордами.  

– Світову книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні «Гіннес» Х’ю Бівер, – розповідає Олександр Шустерук. – А призвів до цього майже кумедний випадок. У листопаді 1951 року після полювання друзі засперечалися, який птах найшвидше літає. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді винахідливий підприємець започаткував видання, яке тепер збирає і фіксує найрізноманітніші рекорди. Книга захищена авторським правом і є комерційним проектом. Її партнерами є аналогічні організації в багатьох країнах світу, у нас – Національний проект «Книга рекордів України». Взагалі, поняття рекорду асоціюється із силою людського духу, фантазією, славою, амбіціями, та, зрештою, з усім, що викликає подив і захоплення, ну, і без подиву чи шоку інколи теж не обходиться. Рекорди ставлять в усіх куточках світу і записують у відповідних книгах. На планеті існує понад сорок організацій, які фіксують унікальні досягнення, приміром, «Книга рекордів Німеччини «Саксонія», «Книга рекордів Малайзії» та інші.

– Олександре Петровичу, а коли розпочалася Ваша співпраця із «Книгою рекордів України»?

– Це трапилось у 2008 році. Тоді, під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України, на майдані перед приміщенням Нетішинської міської ради за моїм проектом розмінними монетами було викладено найбільший у нашій державі герб – Тризуб. Його довжина становила 8 метрів, що символізувало кількість прожитих років нашою незалежною державою у новому тисячолітті. Для встановлення рекорду було використано близько 25 тисяч розмінних монет різного номіналу. Загальна сума склала 6 тисяч 600 гривень. Ці кошти були передані для лікування юного нетішинця Олександра Турчака. А мені було вручено перший Диплом Національного проекту «Книга рекордів України» як автору проекту.

– А потім не стала осторонь і Острожчина…

– Так. Спершу це трапилось 16 червня 2011 року в Національному університеті «Острозька академія». Тоді було встановлено рекорд «Найбільше письмове вшанування історії української пісні». Досягнення було представлене у вигляді паперової стрічки довжиною 1 кілометр 155 метрів. Для його демонстрації було залучено 770 студентів університету. Рекорд було встановлено в рамках проведення «Року української пісні» в університеті і присвячено також 60-річчю народження співака Назарія Яремчука, 40-річчю визнання пісні Володимира Івасюка «Червона рута» на міжнародному рівні, 45-річчю заснування композитором Левком Дутківським легендарного ВІА «Смерічка».

Другий рекорд на Острожчині був встановлений 25 вересня того ж року під час святкування Дня села Оженин. За участі педагогічного та учнівського колективів місцевої ЗОШ № 2 було створено трьохметрову піраміду з кулькових ручок.

Наступний рекорд, присвячений нашому краю, був встановлений газетою «Замкова гора» і партнерами – Острозькою міською радою та Рівненською обласною організацією Національної спілки журналістів України під час святкування Дня Острога 9 червня цього року. Тоді було «зверстано» найбільшу газету в нашій державі, яка складалася із періодичних видань Рівненської області. Її обсяг становив 440 кв. м. Для цього було використано 61 видання. Акція була приурочена до 913-річниці міста, Дня журналіста та 15-річчя з часу заснування газети «Замкова гора». Акція стала креативною і мала хороший резонанс у ЗМІ.

Ну і останній за часом, який, думаю, ще свіжий у пам’яті острожан, особливо студентів Національного університету «Острозька академія», – поетичний марафон, який присвячений 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка. Тоді, під час відзначення 19-річниці відновлення вузу, на стадіоні одночасно читала вірші Великого Кобзаря рекордна кількість учасників – 2100 осіб. У всіх цих випадках організаторам, автору ідеї були вручені відповідні сертифікати. Приємно, що  Національний університет «Острозька академія» вже двічі відзначений за високі рекордні досягнення.

– Олександре, але рекорди за Вашого сприяння встановлювала не тільки Острожчина...

– Так. У 2010 році у Нетішині за моїм проектом було встановлено рекорд «Найбільший автограф у світі». До його створення були причетні працівники Хмельницької АЕС. Загальна довжина автографа склала 1 кілометр 190 метрів. Під час святкування 20-річчя Незалежності України в Рівному на Театральній площі було проведено акцію з викладання розмінними монетами 20-метрового державного герба – Тризуба. У 2011 році я дослідив і довів на міжнародному рівні, що вулиця барда та актора Володимира Висоцького в Нетішині, яка була названа 18 лютого 1987 року, є першою у світі. Це досягнення також занесене до Національного проекту «Книга рекордів України».

– Я знаю, що цим все не обмежилось. До яких проектів, які відбувались під егідою «Книги рекордів України», Ви ще причетні?

– Цьогоріч мені довірили реєстрацію рекорду в Кам’янець-Подільському під час урочистостей з нагоди відкриття туристичного сезону. Там було зареєстровано найбільший в Україні дитячий духовий оркестр у складі 150 виконавців. Я також реєстрував рекорди у Чернівцях, на батьківщині Назарія Яремчука – у Вижниці (визнано досягнення колективу «Смерічки» як рекорд: «Дві перемоги поспіль від початку заснування пісенного фестивалю «Пісня року» в Радянському Союзі» (1971-1972 роки), двічі у Луцьку (зафіксовано найбільший футбольний м’яч, висотою 2 метри 30 сантиметрів, який виготовлений із сала, та найбільший вишитий рушник). До речі, автором луцьких рекордів є заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький. Він також є представником «Книги рекордів України». У 2011 році мені вдалося відшукати найбільший соняшник   України, який виріс у селі Кривин Славутського району. Висота рослини досягла 4 метри 86 сантиметрів. Тоді власникам рекордної рослини, подружжю Федорчуків, я вручив Диплом «Книги рекордів України». Поки що цей рекорд не побитий.

– Ну і на завершення хочу спитати, чи будуть ще фіксуватися рекорди в нашому краї?


– Звісно що будуть. Я би хотів зауважити й  таке. Надмірна скромність – надійний шлях у невідомість. Інколи трапляється, що людина володіє унікальними можливостями, які можуть прославити і її, і рідний край. Але через свою гіперскромність вона воліє бути непоміченою. А шкода… Найближчим часом на Хмельниччині має бути зафіксоване ще одне унікальне досягнення. Його збирається встановити мешканець Нетішина В’ячеслав Поліщук. Це буде безперервний піший перехід на 130 кілометрів. Оскільки триває підготовка проведення акції, то деталі я поки що не буду розголошувати. Незабаром читачі «Замкової гори», а також інших ЗМІ, дізнаються про ще одне унікальне досягнення. На завершення хочу наголосити, що Національний проект «Книга рекордів України», діяльність якого координують Ігор Підчібій та головний редактор Оксана Снісарук, ставить собі за мету пропагувати лише гуманні досягнення співвітчизників. У цьому є певна різниця з іншими міжнародними проектами з фіксування рекордів.

– Дякую за розмову.

На знімку: рекордсмени Олександр Шустерук та Віталій Іваницький; сертифікат, що засвідчує встановлення рекорду «Замковою горою» і партнерами.

Записав Іван ГЛУШМАН
№45 від 9 листопада 2013 р. Категория: Різне | Просмотров: 450 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]