Понеділок

20.05.2019

05:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І оживе у слові Кобзаревім…

Дев’яте березня 1814 року — дата, яку внесено до світового календаря знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО. Цього дня, 200 років тому, Україна подарувала світові Тараса Шевченка – генія, поета, пророка. 10 березня 1861 року закінчилося земне життя Тараса Григоровича і почалося його безсмертя. Минають роки, десятиліття, століття, але товща часу не в змозі притупити актуальність його слова для кожного з наступних поколінь українців.  

Ми не перестаємо виносити з глибин творчості великого Кобзаря перлини національної мудрості, самоповаги і патріотизму. З 3 по 7 березня 2014 р. в Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст.-гімназія» відбулося вшанування великого поета під час тижня української літератури, який проводися під гаслом «І оживе у слові Кобзаревім…».

Приємно було споглядати у холі закладу різнобарв’я літературних стінгазет, які підготували учні 5-11 класів та малюнків учнів початкової ланки до відзначення 200-річчя від Дня народження Кобзаря. Бібліотекарем було оформлено інформаційний стенд «І оживе у слові Кобзаревім…».

Неабиякою цікавинкою для учнів початкової ланки (3-А, 3-Б) стала літературна вікторина «Поезія Шевченка – музика народної душі», яку підготували бібліотекар Марія Свинарчук та класоводи. Учні активно відповідали на запитання вікторини та декламували уривки з творів великого Кобзаря. Учні 1 та 4 класів із захопленням переглянули мультфільм-екранізацію поезії Шевченка «Садок вишневий коло хати».

Для гімназистів середньої та старшої ланки було організовано перегляд документального фільму «Т. Г. Шевченко – великий Кобзар», презентовано колективний відеопроект учнів 10-11 класів «Т. Шевченко та Рівненщина» (вчителі української мови та літератури Марина Павлунь та Вікторія Шилюк).

Вчителем української мови та літератури Наталією Савчук та учнями 9 класу організовано й проведено учнівську конференцію «Т. Шевченко в англомовному світі», яка завершилась літературною грою у форматі телевізійної програми «Найрозумніший» «Сторінками творчості Шевченка».

Шостого березня було організовано літературні читання між учнями 6 – 8 класів. Пролунали вірші українського генія багатьма мовами світу (польською, французькою, англійською, російською тощо), але всі учасники заходу одноголосно вирішили, що українською мовою поетична творчість Шевченка звучить значно краще. А взагалі «Кобзар» перекладений більш як 110 мовами світу й слава українського творця простягається далеко за кордони рідної України.

Гідним підсумком святкувань став урочистий вечір-реквієм, присвячений великому Кобзареві. Під час дійства присутні мали можливість ще раз пройти стежками життя Тараса Шевченка, прислухатись до його живого слова. Особливою окрасою свята стала презентація літературної композиції «Моя Україно!» у виконанні учнів 10 класу Софії Зорі та 11 класу Романа Вознюка – переможців міського конкурсу читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській» (вчителі Марина Павлунь та Вікторія Шилюк).

Організатори заходів – Марина Павлунь, Наталія Савчук, Марія Свинарчук та Вікторія Шилюк подякували всім, хто долучився  до них. То ж давайте будемо читати Шевченка! І не лише у дні пам’ятних дат. Будемо читати і вчитися в нього любити Україну! 

Вікторія ШИЛЮК, вчитель української мови та літератури Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія»

№11 від 7 березня 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 265 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]