Четвер

18.04.2019

20:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І все ж нам треба вижити усім смертям на зло

У п’ятницю, 24 квітня, напередодні 29-ї річниці Чорнобильської трагедії, відбувся мітинг-реквієм «Чорнобиль – наш чорний біль». Уся небайдужа громадськість Острожчини зібралася на центральній площі Острога, аби віддати шану тим, хто, не шкодуючи ні життя, ні здоров’я свого, прийняв нерівний бій зі смертоносним атомом. Долучилися також до мітингу-реквієму представники місцевої влади: міський голова Олександр Шикер, голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька та інші. 

Ведуча, начальник відділу культури та туризму виконкому Острозької міської ради Ольга Лозюк зачитала одкровення святого Івана Богослова про зірку Полин, що впала «на третину рік і джерела вод землі». Скорботна музика, жалобні вірші, хрест, викладений з лампадок на східцях, дівчина в чорнім плащі як прообраз стражденної матері-землі, Чорнобильської Мадонни – усе нагадувало про сумну дату. Справжню сповідь про мученицьку долю України, усі її зазнані біди і горя прочитала Наталя Узунова. Про страшне відлуння найбільшого лиха XX сторіччя, наслідків якого, як не прикро, вистачить і на усе XXI, розповіла Ольга Лозюк:

– Скільки зламаних доль… Сироти, що втратили батьків, ненароджені діти, хвороби, туга за рідним краєм, дотепер радіоактивний заказник. Все це – Чорнобиль, який забрав 35 тисяч осіб, в тому числі – тисячу дітей, 800 тисяч заражених хворобами, які пов’язані з наслідками аварії.

До слова також був запрошений Віталій Ундір. Він зазначив, що в історії ХХ століття Чорнобильська катастрофа займає особливе місце, адже вона стала каталізатором розпаду Радянського Союзу. Окрему дяку голова Острозької РДА висловив її ліквідаторам, адже, якби не вони, наслідки Чорнобиля могли б бути набагато жахливішими.

– Не минула ця трагедія і нашого краю, – зауважив Віталій Ундір. – Сьогодні на території Острозького району проживає 287 людей, а на території міста – 184 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської аварії. Серед них – 86 ліквідаторів у районі та 56 – в місті. На жаль, їхнє число щороку зменшується. Ми низько схиляємось перед тими, хто закрив собою світ від страшної катастрофи. Чорнобильську трагедію неможливо забути, її варто пам’ятати задля життя майбутніх поколінь.

Проходять роки після аварії, а тривога не покидає людей, що пов’язані зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Як сказала ведуча, ми ще довго відчуватимемо на собі наслідки радіації, ще довго будемо чути чорнобильський дзвін, який «за тими б’є, кого вже нема». Під звуки дзвону хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих внаслідок тієї страшної аварії. На завершення тріо бандуристів Острозької дитячої музичної школи виконало символічну пісню про Україну «Кращої в світі нема». Стражденна, не легка доля нашої Батьківщини вкотре випробовує нас на міць, і чергові ліквідатори сьогоднішнього лиха на сході України продовжують вести боротьбу з іншою трагедією – війною. І все ж нам треба вижити усім смертям на зло…

Також того дня представниками міської та районної влади були покладені квіти до пам’ятного знаку жертвам ЧАЕС, який знаходиться по вул. Чорновола, неподалік приміщення пожежної станції (на нижньому фото).

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 18 від 30 квітня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 211 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]