Субота

20.04.2019

19:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І знову позачергова, з одним питанням
У вівторок, 26 листопада, відбулась позачергова сесія міськради, у п’ятницю, 29 листопада, відбулася чергова 45 сесія Острозької міської ради, а у понеділок, 3 грудня, – ще одна позачергова. Такого, мабуть, давно не було, щоб впродовж одного тижня наші міські депутати збиралися тричі на засідання. Про чергову сесію ми розповімо в наступному номері нашої газети, а ось про позачергову в цьому. Бо вона, як і весь цей номер нашої газети, була викликана реакцією на події в Києві, коли озброєні кийками беркутівці знущалися над мирними  протестувальниками.  

На початку засідання, традиційно, міський голова оголосив, що із 30 депутатів для участі у роботі колегіального органу прибув 21 – тобто кворум є. Він представив присутніх на сесії. Крім заступників міського голови, начальників відділів і управлінь міськвиконкому, був присутній оперуповноважений Здолбунівського МРВ СБУ в Рівненській області Тарас Стеців та голова громадської організації Братства імені князів Острозьких.

Розпочинаючи роботу сесії, Олександр Федорович повідомив, що позачергову сесію скликано у зв’язку із громадсько-політичною ситуацією, яка склалася в країні. Доповідав по цьому  питанню секретар міської ради Микола Добровольський. Він говорив про те, що всі могли бачити сюжети про події, які відбувалося на київському майдані під час волевиявлення українського народу. Все було добре до тієї пори, допоки правоохоронні органи не вчинили криваве побоїще. Внаслідок цього значна кількість юнаків і дівчат, студентів та людей різного віку була поранено.  Міські народні обранці не можуть з цього приводу мовчати. Тому перед відкриттям сесії відбулося екстрене засідання постійних комісій, де розглянули проект рішення і заяву-звернення, які виносять на розгляд у сесійної зали. На завершення Микола Володимирович запропонував засудити застосування сили проти мирних демонстрантів.

Депутат Сергій Іщук (Сильна Україна) вніс пропозицію про включення додаткового пункту до заяви-звернення про те, що Острозька міська рада висловлює свою підтримку учасникам акції громадянського протесту в Києві щодо захисту прав українського народу. Це, на думку депутата, дуже важливо, коли орган місцевого самоврядування висловлює свою думку з приводу обговорюваних подій.

Голова фракції ВО «Батьківщина» Олександр Корнійчук у своєму виступі зазначив, що ніколи так голосно не хотілося співати Гімн України, як під час подій на київському майдані та в країні в цілому. Боляче, що так відбувається, особливо батькам, діти яких постраждали  під час мирної акції. Зрозуміло, що Острозька міська рада не може стояти осторонь і має висловити свою позицію з приводу цих подій. Виступаючий запропонував внести пункт про те, що в знак підтримки євроінтеграції буде вивішено прапор Європейського союзу на флагштоці біля приміщення міської ради не тільки в свята, але й будні дні. На завершення Олександр Васильович повідомив про створення в Острозі регіонального штабу Національного комітету супротиву (про це детальніше читайте на 2 стор.).

За проект рішення та заяву зі змінами проголосували всі присутні депутати. Зауважимо, що в роботі сесії не брали участь троє депутатів від Партії регіонів, двоє свободівців, двоє представників «Батьківщини», по одному депутату від Нашої України і від Сильної України. Дехто з відсутніх, за словами керівників партій, перебувають нині на майдані. На завершення міський голова Олександр Шикер подякував міським народним обранцям за толерантність і розуміння проблем міста. Мова також йшла про оголошення страйку в Острозі. Нині це зробити означало би погіршити становище в місті. На цьому позачергова сесія міськради завершила свою роботу.

Рішення Острозької міської ради (шостого скликання)
2 грудня 2013 р.                                   № 551


Про громадсько-політичну ситуацію, яка склалась в країні

Розглянувши  заяву-звернення депутатів Острозької міської ради щодо громадсько-політичної ситуації, яка склалась в Україні, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Острозька міська рада


В И Р І Ш И Л А :
1. Схвалити заяву-звернення депутатів міської ради, що додається.

2. Опублікувати текст цієї заяви-звернення в засобах масової інформації.

3. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії міської ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності та правопорядку, секретарю міської ради М. Добровольському.      

Міський голова                                Олександр ШИКЕР

Заява-звернення депутатів Острозької міської ради

Дії державної влади перейшли усі межі здорового глузду. Кривавий розгін озброєними представниками державної влади мирних зібрань людей в Києві, центрі Європи, необхідно розцінювати вже не тільки як порушення прав людини, а як злочин.

Острозька міська рада, представляючи інтереси жителів міста, їх європейські наміри, застерігає органи державної влади від необдуманих дій, направлених проти українців.

У зв’язку із провалом євроінтеграційних зусиль, зважаючи на повне ігнорування думки громадськості, звіряче побиття громадян України працівниками підрозділу «Беркут» під час розгону мирного мітингу у Києві 30 листопада 2013 року, стоячи на захисті інтересів мешканців міста, Острозька міська рада:

1. Засуджує дії перевищення владних повноважень працівниками підрозділу «Беркут», які брали участь у кривавому розгоні мирної демонстрації молоді на майдані у місті Києві 30.11. 2013 р.

2. Висловлює підтримку учасникам акції громадського протесту в місті Києві щодо захисту прав українського народу.

3. Звертається до керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності з проханням не створювати перешкод працівникам, які виявили бажання висловити свою позицію на майдані Незалежності у місті Києві.

4. В знак підтримки євроінтеграції  вивісити прапор Європейського союзу на флагштоці біля приміщення міської ради.

Схвалено рішенням міської ради від 2 грудня 2013 року № 551
№49 від 4 грудня 2013 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 319 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]