Субота

20.04.2019

20:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ідеї, які змінюють нас

Усе ж таки глибоко вкорінився в нашій свідомості принцип «моя хата скраю». Ми точно знаємо хто, що і як повинен зробити. Особливо, що стосується влади. Це вже стало нормою, правилом хорошого тону, черговий раз покритикувати дії посадовців. А ще краще вимагати, аби сьогодні і вже зробили наше життя кращим. При цьому ми пишаємося собою, ми ж не сидимо без діла, проявляємо ініціативу, критикуємо, вимагаємо. Я не говорю, що цього не потрібно робити, але критикуєш – пропонуй своє вирішення питання, вимагаєш – роби сам. Ось тоді будуть зміни. Дуже люблю відому фразу Кеннеді: «Не питай, що країна зробила для тебе, а питай, що ти зробив для країни».

Але, коли у громадян виникає розуміння того, що не варто чекати, коли хтось прийде і зробить нам добре, а самому діяти, одразу з’являються конкретні результати. Один із прикладів цього, як мешканці мікрорайону Нове місто намагаються вирішити проблему облаштування огорожі кладовища, що там розташоване. Хоч спочатку, звичайно, діяли за старою схемою. Прийшли до міського голови і попросили: зробіть. Так, питання важливе і потребує вирішення, але на заваді, як завжди, «маленький нюанс» – брак коштів. І мало би на цьому все закінчитись. Але міський голова не закрив цю тему, прикриваючись відсутністю грошей, а запропонував спільно шукати можливості все ж таки зробити нову огорожу біля кладовища: «Якщо кожен, хто чим може, хто фінансово, хто своєю працею, долучиться до цього, ми зможемо це зробити». Він першим запропонував свій грошовий внесок, просто як житель міста. І справа зрушилась.

Активно долучились прихожани Свято-Воскресенської церкви, і вже зібрано деяку суму (список тих, хто надав кошти на цю добру справу, дивіться нижче). Є домовленості про допомогу технікою. Але головне не в тому, хто скільки пожертвував, а те, що з’явилось розуміння, що не завжди міська влада може вирішити проблемні питання на кожній вулиці чи мікрорайоні міста, що самі мешканці можуть чимало питань вирішувати самостійно, звичайно, за активної підтримки тієї ж влади. Як це було, наприклад, зроблено жителями вулиці Жукова. Власними силами за дієвої допомоги міської влади зробили бетоновану дорогу. Головне – усвідомлення того, що зміни розпочинаються з нас, наших перших кроків і вчинків. Кому, як не нам, робити наше місто комфортним для нас самих? А ще один вагомий плюс: те, до чого доклав власні сили, кошти, будеш берегти сам й іншим не дозволиш псувати.

«Моя хата скраю» – це архаїзм і девіз старої України. Девізом нової України повин­на стати самоорганізація. Об’єд­нуйтесь зі своїми сусідами, розмовляйте з колегами. І одна людина здатна зробити немало, а група самоорганізованих людей – ще більше і ще краще. Попросіть допомоги, зорганізуйтеся з тими, хто солідарний з вами – і ви зможете вирішити будь-яку проблему.

Чомусь, тільки-но ми потрапляємо за кордон, у нас вмикається режим «Європи» – ми припиняємо смітити і порушувати правила поведінки. Чому б не спробувати тримати цей режим в увімкненому стані постійно і вдома також? Це досить просто – замість того, щоб скаржитися на те, який безлад біля вашого будинку, варто припинити кидати недопалки і обгортки бозна-де. Не боятися поширювати цей приклад на оточуючих, навіть якщо на ваших очах хтось не замислюється над тим, куди потрібно викидати сміття. Настав час розширювати коло відповідальності трохи далі, ніж ми раніше звикли. Потрібно прийняти це до уваги: тільки ми відповідаємо за власне життя і за власний успіх, а не хтось інший! Наша відповідальність – це і чистота в місті, і депутати, яких ми обираємо, аби відстоювати наші інтереси. Не біймося брати відповідальність за свою роботу, свої обіцянки і своїх близьких: це додає наснаги, сил і впевненості в своїх діях. Це фундамент нашого існування.

Ініціативна група щиро дякує тим, хто вже надав посильну допомогу, і просить всіх, хто може – долучитися до цієї справи і допомогти зробити наше місто привабливішим, а місце, де покояться наші предки, охайним і достойним їх пам’яті.

Список жителів, які надали добровільні внески на облаштування паркану кладовища:

1. Корольов Ю.П. – 200 грн.

2. Вус-Столярчук В.К. – 200 грн.

3. Ткачук І. І. – 400 грн.

4. Шикер О.Ф. – 1000 грн.

5. Німчинський В. Р. – 200 грн.

6. Ліщук Т.С. – 300 грн.

7. Назарчук В. – 200 грн.

8. Зубіцький В.Й – 200 грн.

9. Гуц Ф.П. – 1000 грн.

10. Глибович М. М. – 200 грн.

11. Хелер І.Л. – 200 грн.

12. Харитоненко В.Л. – 200 грн.

13. Дідич О. Є. – 100 грн.

Людмила КОЗАК

№ 35 від 29 серпня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 276 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]