Середа

24.04.2019

14:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Іменинна осінь поета у рідному селі
У  минулу погожу осінню днину літературною столицею Рівненщини стало село Милятин Острозького району. Сюди на відзначення 113-річчя від дня народження видатного українського поета Олекси Стефановича завітали письменники з Луцька, Шумська, Рівного, Острога. Адже народився наш земляк 18 жовтня 1899 року тут. Тому у рідному селі поета відбулися дві визначні літературні події з ініціативи Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України.

Біля місцевого Будинку культури учні милятинської школи хлібом-сіллю на вишитому рушникові зустріли письменників Великої Волині. Потім діти виразно, задушевно й трепетно декламували вірші поета-земляка, а також поезії Олеся Ундіра, присвячені Олексі Стефановичу. І ось настала знову урочиста мить: Юрій Чумак, голова Плосківської сільської ради, відкриває меморіальну дошку з портретом Олекси Стефановича, датами його життя (18.Х.1899 – 4.І.1970 рр.) і чотирирядковим віршем:

Співає срібна в душі труба.

Душа квітками, як клумби, квітне,

Хліба і небо, небо й хліба, –

Куди не глянеш, жовто-блакитні…


Ініціатор створення меморіальної гранітної таблиці Юрій Чумак у своєму виступі наголосив, що поет Олекса Стефанович – геніальний співець України, полум’яний патріот Великої Волині, який займає особливе місце в українській літературі, чиї твори нині вивчаються в школах і вишах, аби наша юнь зростала з високодуховних поезій нашого земляка.

Досить цікавим був виступ місцевого краєзнавця Юрія Петрушина, який повідав присутнім чимало цікавих, ще невідомих фактів із життя Олекси у рідному селі. А вчителька української мови і літератури Лідія Кротюк розповіла про те, як у місцевій школі пошановується пам’ять про талановитого поета-земляка. Творчість Олекси Стефановича високо оцінювали і письменники Євген Шморгун, Лідія Рибенко, Петро Кралюк, Сергій Синюк, Ніна Горик, Юлія Бундючна, Степан Бабій, Олесь Ундір. Вони наголошували на прикметах його своєрідності, на високому місці в романтично-символічній поезії ХХ століття, на гідному пошануванні великого поета, чиє творче життя пройшло за межами України, але про яку він думав кожну мить, якій дарував поетичну країну свого синівського серця.

І ось настала друга урочиста мить – кульмінація поетичного свята: голова Рівненської обласної організації НСПУ Лідія Рибенко вручила літературні премії ім. Олекси Стефановича її першим лауреатам. Обласної премії удостоївся рівненський поет Степан Бабій, премією Великої Волині була відзначена поетеса з Луцька Ніна Горик. Їм були вручені почесні дипломи лауреатів і грошові винагороди.

Милятинський сільський голова Інна Мельничук щиро подякувала гостям за високе пошанування видатного поета, який повернувся в Україну, на свою «малу батьківщину» – Велику Волинь, у рідний Милятин. На закінчення учасники літературного свята побували на сільському цвинтарі, де на могилу поетової матері Олександри Стефанович поклали барвисті осінні квіти пам’яті в знак подяки за сина, який став геніальним поетом.

алій РІДНИЙ
Просмотров: 353 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]