Вівторок

23.04.2019

21:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ініціатива повинна виходити від громади
Минулої п’ятниці в районному Будинку культури міський голова Олександр Шикер звітував перед острозькою громадою за перший рік своєї роботи на посаді. Захід складався з двох частин: виступу голови і його відповідей на запитання присутніх – представників організацій, підприємств, установ міста, пенсіонерів, активних громадян. Усі їх звернення будуть опрацьовані і вирішені в подальшій роботі.

У своєму виступі Олександр Федорович підсумував позитивні напрацювання, акцентуючи на спільних зусиллях влади і громади у їх досягненні. Наголосив, що зрушення є там, де люди активні і небайдужі. Як приклад, навів створені два об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), голови яких постійно співпрацюють з міською владою.

– Рано чи пізно ми прийдемо до створення ОСББ усюди, бо держава не може самотужки опікуватися житловим фондом, – пояснив міський голова і зробив аналіз вартості квартплати та ремонтних робіт. – Якщо будуть такі об’єднання – виділятимуться кошти для сприяння їх діяльності. Плануємо наступного року, залежно від стану бюджету, дати допомогу на утеплення цих будинків, можливо, це будуть гроші із зони спостереження. Олександр Шикер підкреслив, що міський бюджет не в змозі задовольнити усі потреби громади, але віддав належне депутатам міської ради, які проявляють одностайність у вирішенні болючих питань життя міста, окремих його жителів. Він подякував підприємцям, підтримка яких є вагомою у проведенні дня міста, інших заходів. Свіжий приклад цього – їх допомога дітям Острога на Міжнародний день інвалідів.

Міський голова зазначив, що вирішення багатьох проблем не є компетенцією міської влади і люди не завжди про це знають. Так, наприклад, із першим снігом, актуальним стало питання безпеки на центральній дорозі міста. А її обслуговування – компетенція Облавтодору.

Саме такі питання, які не належать до сфери діяльності міської влади, першою задала острожанка Ольга Алтуніна. Зокрема, її цікавило, чому діяльність районного Будинку школярів фінансується районним бюджетом, якщо його відвідують діти міста. На це міський голова відповів, що такий порядок фінансування регламентовано Податковим кодексом. Жінку також цікавив стан підземного сховища, яке ніби то є під колишнім плодоконсервним заводом, місця порятунку острожан на випадок аварії на ХАЕС.

– У нас розроблений мобілізаційний­ план на такий випадок, і загальна евакуація міста буде в напрямку Дубна наши­ми автоперевізниками, – відповів голова.

Присутня на звіті пенсіонерка подякувала від материнського серця Олександру Шикеру за тепло в оселях, чистоту у місті, яку оцінили четверо її дітей – киян.

Від імені жителів будинку №2 по вулиці Татарській до голови звернулася острожанка з проханням облаштувати під’їзд до будинку. Оскільки там проживає багато молодих сімей, дістатися з коляскою туди проблематично. Міський голова взяв це питання на конт­роль.

Пенсіонерка Ольга Гнатюк поцікавилася, кому належить спортмайданчик біля колишнього 13-го ПТУ і чому там сміттєзвалище.

– Це територія міської ради і острозької громади. Вона була призначена для будівництва нових будинків на заміну старих на вулиці Павлюка, – відповів Олександр Федорович. – Оскільки коштів на нові будівництва немає, то за цю територію ми з вами і відповідаємо. Ми її і засмічуємо. Повірте, 10 двірників, які обслуговують місто, не можуть справитися із горами сміття, які з’являються щодня завдяки нашій байдужості. І тут починати потрібно з себе – приємно завжди іти біля академії, міліції, муз­школи, де панує порядок і чистота. Як варіант, вищевказану ділянку можемо віддати на конкурсних засадах під будівництво приватнику, який і відповідатиме за порядок на ній.

Одна з присутніх звернулася із проханням облаштувати зупинки графіками руху транспорту. На це міський голова відповів, що є плани зробити криті зупинки у місті, а графіками їх обов’язково облаштують.

У своєму заключному слові Олександр Федорович закликав острожан бути активнішими під час заходів у місті, адже острозькі таланти того варті. Нагадав про можливість звертатися до влади через скриньку, облаштовану у міській раді.

– Приємно, коли люди ініціюють пи­тання благоустрою і самі не стоять осторонь. Ініціатива повинна виходити від громади, а ми будемо її підтримувати, – сказав міський голова. – Дякую депутатам, підприємцям за співпрацю, усім острожанам за розуміння, сподіваюсь на подальшу плідну роботу на благо міста.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 280 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]