Субота

20.04.2019

08:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ініціативна громада – зміни не забаряться
Дев’ятнадцять із 30 депутатів були присутні на двадцять другій сесії Острозької міської ради шостого скликання, яка відбулася 30 березня. Найактивніше обговорювалися питання переліку об’єктів, які цьогоріч фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів компенсації ризику зони спостереження; проблеми благоустрою та чистоти міста.

Традиційно на початку засідання міський голова Олександр Шикер привітав депутатів-іменинників березня – Любов Тимчук, Григорія Аршинова, Аллу Параницю.

Присутні заслухали звіт голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податкової і регуляторної політики О. Корнійчука (ВО « Батьківщина») (на фото). Він розповів про дієвість виїзних і спільних засідань комісій, активність її членів, подякував фінуправлінню за точну та оперативну інформацію для прийняття рішень. Депутат Р. Гресько (Партія регіонів) порадив комісії працювати над збільшенням доходної частини бюджету, на що її голова відповів, що від земельної комісії чекатимуть пропозицій по надходженнях від оренди, продажу земель Острога.

При розгляді питання про внесення змін до рішення сесії про ставки єдиного податку депутат О. Корнійчук запропонував включити до переліку ставок такий вид діяльності як торгівля машинами, мотоциклами, їх ремонт та технічне обслуговування. Пропозицію, яка має на меті збільшення доходів в бюджет від цього виду діяльності, депутати підтримали.

Одноголосно було надано згоду на здачу в оренду частини приміщень їдалень шкіл №1 і 3 для облаштування буфетів. Діти, які в школі не харчуються, зможуть придбати там товари, перелік яких рекомендований санстанцією.

Про перелік об’єктів, які фінан­суватимуться за рахунок субвенції на фінансування заходів компенсації ризику зони спостереження доповідав заступник міського голови В. Мацун. Загалом сума субвенції становить 1 мільйон 319 тисяч 400 гривень. З міської частки субвенції було запропоновано виділення коштів (1 млн. 187, 60 тис. грн.) на такі капітальні вкладення: капітальні ремонти доріг по вулицям Толстого, Весняній, провулку Мічуріна; капремонт фасаду НВК «Школа – гімназія». По поточних ремонтах запропоновано виділити 131,8 тис. грн. на захисні споруди (протирадіаційні укриття) по вул. Мануїльського, 33 та – Яворницького,11. З обласної частки субвенції (163, 30 тис. грн.) кошти запропоновано спрямувати на капітальний ремонт музичної школи та дитсадка «Ромашка».

Депутат О. Корнійчук вніс пропозицію перенести підлітковий клуб «Надія» у відремонтоване приміщення по Мануїльського, 33. Депутат Л. Тимчук (ВО «Батьківщина») висловилась за включення в перелік об’єктів і школи №3, оскільки потреба ремонту газових котлів і реконструкції опалення ставить під загрозу початок наступного опалювального сезону. Натомість міський голова пообіцяв, що проблему буде вирішено, схвалив активність кожного депутата, який вболіває за свій округ. Депутат Ю. Ягодка («Наша Україна») згадав про дану і виконану обіцянку острожанам про те, що першими ремонти розпочнуться там, де люди першими зберуть гроші на дольову участь. Його підтримала і Л. Бащук (Партія регіо­нів) в тому, що треба активніше залучати острожан до благоустрою своїх вулиць, до ініціативності. Лише зроблені поліпшення з докладанням власних зусиль цінуватимуться і берегтимуться. Депутат І. Кузьменко (ВО «Батьківщина») нагадав про виділені і зняті кошти з вулиці Городище, яка зараз у жахливому стані. Попросив зробити там ямковий ремонт. На це В. Мацун відповів, що ремонт дороги треба починати лише після закінчення ремонту каналізаційного колектора. Міський голова доповнив, що на вулиці Будьонного дорога буде приведена в належний стан лише після того, як встановлять муфти, які везуть з Дніпропетровська. Аналогічна ситуація і біля арки по проспекту Незалежності: комунальники завершать ремонтні роботи повністю, а тоді вирівняють дорожнє покриття.

В обговоренні питання депутат Б. Гловацький звернув увагу на необхідність ремонту не лише доріг, а і тротуарів Острога. Також запропонував хоча б частинами фінансувати ремонт дахів багатоквартирних будинків, особливо там, де люди фінансово не спроможні зробити це. Як відповідь на пропозицію, В. Мацун повідомив, що питання ремонту тротуарів розглядається і на це підуть кошти із транспортного податку, а для проведення ремонтів дахів мешканцям багатоквартирних будинків варто об’єднатися в ОСББ. Для двох таких об’єднань у місті цьогоріч заплановано державне фінансування на проведення капітальних ремонтів.

Депутат І.Кузьменко порушив проблему роздільного вивозу сміття, створення смітника на вулиці Павлюка. На це міський голова запропонував облаштувати на тій ділянці дитячий майданчик або віддати її під будівництво. Крім цього, депутати обговорили долю приміщень, які не є комунальною власністю міста, але знаходяться на його території. Йшла мова про передпасхальне прибирання в Острозі, відпові­дальність кожного жителя, керівника за його зовнішній вигляд.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 319 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]