Вівторок

23.04.2019

09:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Інвалідів запрошують на реабілітацію
У комплексній системі реабілітації інвалідів професійна реабілітація та наступна трудова зайнятість – одні з найважливіших засобів інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями. З одного боку, це сприяє їх самозабезпеченню та матеріальній незалежності, з іншого – є засобом самоствердження особистості.

В Україні діє мережа закладів професійної реабілітації інвалідів. Провідним закладом у здійсненні завдань професійної реабілітації є державна соціальна установа – Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів Міністерства праці та соціальної політики України (Київська область, Вишгородський район, смт. Лютіж).

Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів (Рівненський район, с. Олександрія, вул. Санаторна,3) здійснює професійну підготовку за робітничими спеціальностями: швачка та оператор комп’ютерного набору.

Крім тих спеціальностей, за якими інваліди проходять професійну реабілітацію в Рівненському обласному центрі професійної реабілітації інвалідів, Кримським міжрегіо­нальним центром трудової, медико-соціальної та професійної реабілітації інвалідів (м. Євпаторія, вул. Тухачевського, 22) готуються спеціалісти за професіями «столяр будівельний», «кравець», «радіомеханік по ремонту і обслуговуванню радіотелевізійної апаратури», «художній розпис по дереву», «лицювальник-плиточник», «лицювальник-мозаїст», «майстер по виготовленню художніх виробів з лози», «різьбяр по дереву та бересті», «майстер по виготовленню художніх виробів з кераміки», «живописець», «робітник зеленого будівництва», «пічник», «конторський службовець», «обліковець по реєстрації бухгалтерських даних», «секретар керівника», «слюсар».

До центрів приймаються громадяни України із числа повнолітніх інвалідів I – III груп, які не потребують стороннього догляду та постійно проживають на території України. За висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) потребують професійної реабілітації, не мають протипоказань для навчання та роботи за робітничими професіями, за якими здійснюється професійна реабілітація у центрах. Особи, які бажають навчатися в центрах повинні мати документ державного зразка про повну чи базову середню освіту або освіту, достатню для оволодіння відповідними робітничими професіями.

Вибір професії залежить від бажання інваліда, його інтересів, здібностей та стану здоров’я.

Перед тим, як обирати професію та навчальний заклад, необхідно заздалегідь отримати медичну консультацію щодо можливості навчатися та працювати за обраною професією. Тільки лікарі можуть кваліфіковано надати заключний висновок щодо професійної придатності, про що робиться відповідний запис в індивідуальній програмі реабілітації інваліда, яку видає МСЕК.

Протипоказання для прийому до центрів є стан здоров’я, фізичні й сенсорні вади, які унеможливлюють навчання.

Крім того, до центрів не приймаються інваліди, які вже мають професії, отримані у центрах професійної реабілітації. Крім випадку, якщо за рішенням МСЕК вони, у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, не можуть працювати за раніше набутою професією та потребують перенавчання.­

Направленням до центрів займається головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за поданням місцевих управлінь праці та соціального захисту населення.

За роз’ясненнями потрібно звертатись до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання: м. Острог, вул. Кн. Острозьких, 22г, тел. 3-00-67.

Леся ХОМИЧ, головний спеціаліст по роботі з інвалідами управління праці та соціального захисту населення
Просмотров: 319 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]