Вівторок

23.04.2019

09:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Історія школи оживає у книзі
Спогади про юність і школу – чи не найприємніші у нашому житті, адже так оживає минуле. Відтепер можливість зазирнути в історію є у тих, хто пов’язаний із школою №1 нашого міста: нещодавно побачила світ книга «Історія Острозької середньої школи №1». Більше року трудились над її виданням вчителі історії закладу – кандидат історичних наук Роман Юрійович Бойко та Валентина Львівна Глізер.

Ідея видання книги визріла давно, адже в стінах музею історії школи зберігається багато мовчазних і цікавих експонатів її минувшини, які хотілося зібрати воєдино. Роман Юрійович називає книгу лише «першою розвідкою», каже, що вона надалі буде доповнюватися, розширюватися і вдосконалюватися. Валентина Львівна розповідає, як крок за кроком систематизували, впорядковували сторінки становлення навчального закладу, використовуючи газетні статті, книги, документи шкільного музею. Творцями історії школи були директори, вчителі, а гордістю – учні, їх випускники. Імена усіх предметників, медалістів, науковців подані в кінці книги...

А починається історія школи з далекого 1832 року, коли у місті працювало повітове училище. Згодом це була гімназія імені М. Конопницької, на базі якої у 1939 році була створена Острозька СШ №1. Цікавим є і перший повоєнний навчальний рік, який розпочався 9 лютого 1944 року після визволення міста від фашистів. У книзі подані фото шкільної форми, атрибутики, приміщення закладу, портретні і сюжетні знімки різних років. На них – молоді обличчя вчителів, навчальний процес і позаурочне життя учнів. Час летить швидко, та історія закладу збагачується новими подіями, успіхами, постатями.

– Видання цієї книги – це гігантська робота і втілення нашої давньої мрії, – каже директор закладу Руслана Лазарчук. – У книгу вкладено багато ентузіазму, душі і любові до вчительської праці, і вона для нас дуже вагома.

«Історія Острозької середньої школи №1» вийшла накладом лише в кілька примірників – власними коштами вчителів, бо на бюджетне фінансування сподіватись не доводиться. Та, можливо, знайдеться благодійник, який допоможе збільшити її тираж. І тоді добра справа творення історії школи зігріє теплом спогадів більше острожан.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 426 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]