Вівторок

23.04.2019

06:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Із десантниками святкували й острожани
Вже давно склалася традиція, що сміливці, сильні тілом і духом хлопці, які служили у повітряно-десантних військах, регулярно відзначають своє професійне свято. Цього року, 2 серпня, святкувати День аеромобільних військ України організатори свята запросили і острожан та гостей міста. Як годиться, були численні привітання, святковий концерт, конкурси, демонстрація зброї, смачна каша, багато зустрічей, живого спілкування, спогади та покладання вінків до недавно відкритого пам’ятника воїнам-афганцям.

А почалося святкування о 19 годині з того, що головний організатор заходу, голова спілки воїнів Афганістану Володимир Гурницький запропонував усім присутнім зібратися біля нещодавно відкритого пам’ятника воїнам, загиблим в Афганістані і всіх «гарячих точках» світу. Міський голова Олександр Шикер (фото1), відкриваючи захід, зазначив, що «сьогодні у  місті свято. Воно організоване завдячуючи Володимиру Феліксовичу. Від себе особисто, депутатського корпусу міської ради вітаю воїнів-десантників, ветеранів війни в Афганістані, військової служби і всіх захисників Вітчизни зі святом. Не таємниця, що ці люди мають неабияку повагу і авторитет у суспільстві. Багато хто із пересічних громадян із захопленням дивиться на цих мужніх людей. Саме вони під час бойових дій завжди перебувають на передніх рубежах і на їхню долю випадають найважчі випробування. Приємно те, що еліта армії завжди із честю виходила з них, залишаючись вірною своєму солдатському обов’язку, Батьківщині». На завершення Олександр Федорович запропонував вшанувати пам’ять полеглих земляків хвилиною мовчання.

Коли до пам’ятника були покладені вінки та квіти, зроблено чимало світлин із хлопцями у біло-синіх тільниках та голубих беретах, усіх запросили у глибину парку ім. Сагайдачного. Там кузов військового автомобіля ГАЗ 66, як це бувало на війні, в Афганістані, інших «гарячих точках» світу, перетворився на імпровізовану сцену. Її прикрасили також військовим одягом та екіпіровкою воїна-десантника, великими знімками часів війни в Афганістані.

Відкриваючи святковий концерт, ведучі ще раз привітали присутніх, головним чином тих, кому довелося служити у повітряно-десантних військах із святом, а далі між концертними номерами розповідали про історію створення повітряно-десантних військ, відзначали, що вони вписали в історію збройних сил чимало яскравих сторінок. Їх доблесть і відвага, безмежна відданість Батьківщині навічно овіяні невмирущою славою. Хлопці у блакитних беретах завжди викликають захоплення як у ветеранів так і молодого покоління, яке готується до служби в Армії. Сильні тілом і духом завжди там, де найбільш небезпечно, де потрібний високий бойовий вишкіл і відмінна фізична підготовка, самопожертва і відвага. Вони першими штурмували укріплені точки ворога, завжди на передових рубежах миротворчих місій у «гарячих точках», в антитерористичних операціях. Ці хлопці як ніхто інший, знають, що таке справжня чоловіча дружба, гідність, честь, тому вони завжди дружньо відзначають своє професійне свято.

Пісні, присвячені воїнам десантникам, афганцям, дружбі, вірності, солдатському обов’язку, коханню виконували артисти районного Будинку культури Андрій Дяков та Наталія Гуцуляк. У перерві між виступами артистів слово було надано Володимиру Гурницькому. Він сердечно привітав усіх, хто служив у лавах аеромобільних військ, представників інших родів військ, яких об’єднує одне – вони захисники Вітчизни; подякував присутнім, які прийшли на свято, щоб підтримати, привітати десантників, побачити підготовлене свято. За терпіння, підтримку теплі слова звучали також на адресу дружин солдатів, які завжди ділили зі своїми чоловіками всі тяготи військової служби. На завершення Володимир Феліксович зачитав телеграму з Росії, яку надіслав учасник бойових дій, генерал-майор повітрянодесантних військ Іван Малий для воїнів десантників Острожчини та представив вихідця з нашого міста, колишнього командира інженерно-саперного полку, воїна-інтернаціоналіста, полковника запасу Геннадія Білоуса. Безпосередньо на святі йому було вручено нагрудний знак «За віру і мужність».

Під час свята ведучі провели два конкурси. Переможці в них від організаторів отримали подарунки. Вже після концерту ветерани афганської війни дуже уважно оглядали знімки часів бойових дій в Афганістані (фото 3), пригадували події тих страшних років. Всі бажаючі могли скуштувати смачну солдатську кашу, співробітники Острозького МВ УМВС України в Рівненській області демонстрували бойову зброю, дозволяли з нею фотографуватися дітям і дорослим. Свято видалось на славу, всі бажаючі знайшли на ньому щось цікаве, відпочили, пригадували свої солдатські будні, очікування коханого з армії та ін.

Іван ГЛУШМАНПросмотров: 411 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]