Вівторок

23.04.2019

09:34

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Із слова починається людина, із мови починається мій рід…
Мудрий Нестор схилив своє чоло над столом. Чоловік високого розуму, взірець духовного вдосконалення. Залишив нащадкам писемні пам’ятки, що мали значний вплив на розвиток усієї української культури. Результатом 20-річної праці літописця стала «Повість минулих літ». Перша історична пам’ятка, яка утвердилася як першооснова всього письменництва.

Такими словами розпочала свою розповідь про День української писемності і мови, що відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, ведуча радіогазети в Острозькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3. Отже, у рамках цього свята у школі пройшов тиждень української мови. А стартував він традиційно першим туром Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Учні, які люблять слово, виборювали право на участь у міському конкурсі. Долучилися до проведення заходів у школі юні поети і художники. Кращі стіннівки на тему: «Як парость виноградної лози, плекайте мову», було презентовано на шкільній виставці.

Цікаво і змістовно пройшла мовна гра, організована для учнів 6-7 класів «Анумо, українці!». Команди «Берегиня» та «Калина» змагалися за першість. Було багато емоцій, переживань. А загалом, діти поглибили знання про мову, слово як неоціненне багатство. Старшокласники підготували загальношкільне свято рідної мови «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива». Ведучі і читці заходу запропонували присутнім багато віршів про слово, його красу і неповторність, тернистий шлях мови до визнання і утвердження. Наприкінці свята діти з цікавістю переглянули презентацію «І було слово…»

Серед інших заходів у школі – це виставка науково-популярної і художньої літератури «Слово – то найвірніший посланець з минулого у сьогодення, із сьогодення – у прийдешнє»; виставка учнівських робіт «Мій улюблений твір у малюнках».

А завершився тиждень, як і розпочався, шкільною радіогазетою «Ну що б, здавалося, слова…», яку підготували учасники гуртка «Нащадки козацького роду». «Поки живе мова в устах народу, до того часу живе і народ… Відберіть у народу все – і він усе зможе повернути, але відберіть мову, і він ніколи вже не створить її… Вимерла мова в устах народу – вимер і народ…». Цими словами великого учителя К. Ушинського ведуча закликала берегти слово, шанувати і любити його.

Отже, пам’ятаймо, втративши мову, народ гине, як окрема історична величина. Будьмо розсудливими, не губімо своєї неповторної, Богом даної, мови!

Ірина ВИХОВАНЕЦЬ,
вчитель української мови та літератури Острозької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3
Просмотров: 2332 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]