Середа

24.04.2019

18:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Із жартом і серйозно про День студента

Легкі осінні приморозки і жовто-блакитний календарик на стіні нагадують нам про те, що на порозі славнозвісна у листопаді дата – 17-го – «святая святих» для вічних, бідних, мудрих, допитливих, винахідливих студентів. Адже, напевне, багато хто із нас пройшов цю школу життя чи, радше б сказати, виживання. 

Чи задумувались ви коли-небудь над тим, що являє собою студентське життя і кожен окремо взятий студент? Відповісте: «Звичайно!». І я задумувалась. Згадуючи свої студентські роки, іноді здається, що ми, студенти, – істоти трохи нереальні, однак навчені адаптуватись до всього реального. І справа тут не у зовнішньому вигляді чи мові, а в способі мислення, оцінці навколишнього середовища, у стійкості та витривалості, причому не тільки характеру, а й шлунку (не дарма ж кажуть, що голодніше студента може бути тільки той студент, у якого є ще дівчина). Заперечите? Тоді поміркуймо самі!

Ви коли-небудь звертали увагу на логічність студентських суджень? З досвіду колег та власного, зізнаюсь, це надзвичайно цікава річ. Прошу батьків поставитися з розумінням, а викладачів – не сприймати особисто. Тільки студент може розмірковувати так: не буду встановлювати будильник з вечора, нехай Бог вранці вирішить, опинюся я завтра на заняттях чи ні; совість – це багатство людини, а ми, студенти, вічно бідний народ; заняття дурницями на парі розвиває слух, пильність і бічний зір; ми можемо не знати розкладу, але точно знаємо, коли занять немає! До речі, під час сесії студент стає справді неземною істотою – надлюдиною. Він перестає їсти, спати, пити і, як суперкомп’ютер, здатний завантажувати в себе нереальну кількість інформації. А остання ніч перед вирішальною подією, іспитом чи здачею диплома, у студентів просто феноменальна. Не кожен геній зрівняється з можливостями студента «останньої ночі».

І власне в цьому, в таких нестандартних і часом трагікомічних ситуаціях, проявляється оригінальність, винахідливість студентської молоді. І хоч це міжнародне свято надзвичайно веселе, воно має сумну передісторію, позначену трагічними подіями осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді, 17 листопада, тисячі студентів та викладачів Праги заповнили вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але вони були арештовані німецько-фашистською владою і розстріляні або відправлені в концтабори. Міжнародний день студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини.

Студенти були і залишаються найбільш волелюбною, незалежною та свободомислячою частиною суспільства. Не можна не сказати і про наших українських студентів, з активної громадянської позиції яких постав минулого року Євромайдан. Часом вони здаються нам не серйозними, мало на що здатними, але, повірте, наша українська студентська молодь знає, чого хоче і намагається досягати цього. Так, вони вчаться, помиляються і знову вчаться, бо вони – студенти!

Зі святом вас, друзі! Мрійте, працюйте, розвивайтесь, відкривайте неможливе і досягайте свого!

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 47 від 15 листопада 2014 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 308 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]