Вівторок

23.04.2019

09:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як боротися зі свавіллям працівників ДАІ?
На жаль, в нашій державі склалася тенденція недовіри до працівників ДАІ. І нічого дивного в цьому немає, оскільки останні часто порушують норми законодавства, притягаючи невинних громадян до сплати штрафів або ж не дотримуються процесуальних норм при вчиненні службових дій.В цій статті звернемо увагу на те, що саме необхідно робити, щоб захистити свої права на дорозі.

При складанні протоколу про адміністративне правопорушення, працівник ДАІ обов’язково повинен оголосити постанову, а копію цієї постанови вручити правопорушнику під розписку або надіслати протягом 3-х днів. Проте, часто працівники ДАІ не лише не виконують вищезазначених вимог законодавства, а й просто відривають частину постанови (де вказується, хто і до коли має сплатити штраф) і вручають для громадян. В такому випадку радимо наголосити працівнику ДАІ на порушенні.

Також одразу, коли працівник ДАІ почав складати протокол, радимо по можливості зробити максимальну кількість фотографій дороги та всього навколо, оскільки часто ДАІшники притягують до відповідальності за відсутності дорожньої розмітки та дорожніх знаків. Важливо перевірити, чи зрозуміло написані прізвище, ім’я та по батькові працівника ДАІ, оскільки дуже часто вони навмисно незрозуміло вписують свої дані, щоб громадяни не могли оскаржити постанову про накладення адміністративного стягнення.

Поширеними є випадки, коли працівники ДАІ притягають до адміністративної відповідальності, перевищуючи свою компетенцію. Тобто, вони фіксують порушення законодавства згідно статтям, за якими відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) вони не можуть притягати до адміністративної відповідальності. З переліком статей, за якими можуть накладати стягнення ДАІшники, ви можете ознайомитися в статті 222 КУпАП.

Взагалі, ви вправі вимагати від працівника ДАІ пред’явити посвідчення (ст. 5 Закону України «Про міліцію»). В разі, якщо ДАІшнику не сподобаються ваші дії, просіть надати вам номер телефону служби довіри МВС. Як правило, це відбиває бажання інспекторів продовжувати спілкування з вами.

У випадку, коли інспектор пропонує вам дихнути в «трубку», а ви дійсно не вживали алкоголю, пропонуємо вам вимагати проведення експертизи в найближчій наркології, при цьому натякнути, що втрата вашого часу буде описана в скарзі до прокуратури.

Отже, якщо ви впевнені в тому, що ваші права порушено, що працівники ДАІ незаконно притягнули вас до відповідальності, ви можете оскаржити постанову по справі про адміністративні правопорушення до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду або ж до вищестоящого органу ДАІ. Консультанти Юридичної клініки «ProBono» з радістю допоможуть вам скласти таку скаргу.

Юлія ВЕЙНА, Максим ТЕРЕЩУК, Тарас ХМАРУК,
консультанти Юридичної клініки «ProBono»
Просмотров: 497 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]