Неділя

21.04.2019

18:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як це було у Рівному
Подія, дійсно, неординарна:  Євромайдан у Рівному з площі Незалежності перед кінопалацом перемістився до приміщення облдержадміністрації. І, крім того, замість наметів, поставив там справжню барикаду. А відбулося все так…   

Люди  прийшли до приміщення Рівненської ОДА після Народного віче, яке розпочалось  біля пам’ятника Шевченку опівдні, 23 січня. На початку віче тисячі рівнян прочитали молитву. Потім виступив голова міської організації УНА Ярослав Гранітний. Він розповів про загибель свого товариша, білоруса Михайла Жизневського, якого 22 січня вбили у Києві біля стадіону «Динамо».

Після віче  велика юрба людей рушила до офісу Партії регіонів. Там на них вже чекали правоохоронці. Але це не перешкодило людям зірвати партійний прапор і спалити його. Також зірвали офісну вивіску. Після цього колона людей рушила до будівлі Рівненської ОДА. Мета була – вимагати від виконуючого обов’язки голови ОДА Анатолія Юхименка (нагадаємо, саме він брав участь у виборчих «перегонах» по нашому округу) скласти свої повноваження, та, аби він проінформував Януковича про ситуацію у Рівному й області. Але правоохоронці не пускали активістів всередину приміщення, тому мітингувальники  розтрощили вхідні двері й таки зайшли у хол на перший поверх.

До Рівненської ОДА з’їхалась майже вся обласна міліція. Юхименко повідомив, що веде переговори з адміністрацією Президента. Але натовп вимагав, аби він пішов у відставку.

Вирішили провести переговори.  Громадських активістів представляли Віталій Примак, Андрій Логащук і добре відомий нашим землякам як «зять Ющенка» Олексій Хахльов.

Тим часом з’явилася інформація  про те, що до Рівного їдуть з районів силовики. Зок­рема, з Костополя дві машини з працівниками патрульно-постової служби. Як повідомив помічник народного депутата Олексій Світощук, вони запаслися щитами, зброєю та газовими балончиками.

Через кілька годин після початку штурму, всі заступники  голови Рівненської ОДА: Анатолій Юхименко, Олексій Губанов, Світлана Сад та Володимир Новак написали заяви про звільнення. З цими заявами до мітингуючих вийшли Микола Кучерук та Олексій Хахльов. І в цей же час протестувальники відібрали, побили та спалили камеру працівника оперативно-слідчого відділу, який проводив відеозйомку.

Згодом було прийнято рішення перенести всі Народні віча до приміщення ОДА. Люди заполонили всю площу, вулицю Директорії, перший поверх будівлі облдержадміністрації. На вищі поверхи піднятися неможливо: туди входи заблокували загони самооборони, аби не допустити провокацій. На дворі ж почали споруджувати барикади.

Тепер, за кілька днів, барикада стала міцнішою. Як розповіли мені колишні колеги по роботі, лише у їхньому відділі спорттоварів було закуплено понад 30 бит (очевидно, люди взимку хочуть пограти в бейсбол). І ще – на другий день після захоплення обласної адміністрації були величезні черги до банкоматів – у більшості з них до вечора не стало готівки. Людям радили піти до інших банківських відділень. Виявилось, багатьом дост­роково видали зарплати й пенсії.

Олександр ГЛАДУНЕНКО

Просмотров: 220 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]