Четвер

25.04.2019

00:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як доїхати до…
Колись мої знайомі – брат і сестра – у студентські роки грали в досить незвичну гру. Під час зимових канікул чи у інші вихідні вони розстилали на підлозі величезну карту СРСР, заплющували очі, пальцем «тицяли» у якийсь пункт і… їхали туди! Чи то у Владивосток – Хабаровськ, чи Магнітогорськ – Челябінськ, чи Сочі – Адлер… 

Проблем не було! Якщо «только самолетом можна долететь» – їхали до Рівного за 70 копійок, там сідали у літак – і хоч до Києва, хоч до Сімферополя, Одеси, Львова, Горького, Москви… А ще з Рівненського аеропорту можна було долетіти до всіх поліських райцентрів області! Якщо ж треба було їхати залізницею – за 20 копійок до Оженина, а там – по сталевим магістралям «на всі чотири сторони»! Хоч на БАМ, хоч на Турксиб, хоч на… Потягів було багато. І все це – за студентську стипендію!

З тих днів пам’ятаю ще старенькі ПАЗи, ЛіАЗи, КАЗи, ЛАЗи… І яким дивом було, коли на зміну старому Львівському автобусу приходив новенький ЛАЗ-Н «Наталка». Чи замість суперчадного, з характерною кормою Ікаруса 55 – Ікарус-250! Також в пам’яті лишилися несподівані зупинки на дорозі, коли потрібно було вийти з салону і пройти під шлагбаумом по ящику з якоюсь смердючою тирсою проти ящура… Чи вистояти майже годинну чергу на переїзді у Здолбунові, чекаючи, коли ж припинить сюди-туди снувати невтомний паровозик…

Часи змінилися. На злітній смузі аеродрому тепер інколи проводять автоперегони, а працює з тих часів там лише метеостанція. Замість багатьох поїздів та електричок через станцію Острог курсує лише декілька, а Могиляни зі станції перетворилися тепер на зупиночну платформу. З’явилися нові закордонні автобуси, нові маршрутні бусики… Переважати почав автотранспорт. Тепер з його допомогою можна поїхати не лише до найближчих обласних центрів України, але і за «далекий» кордон. Отож, куди ми можемо дістатися з Острога?

До Києва? Безумовно! Курсують маршрутки. До Вінниці? Також! До Луцька? Легко! До Хмельницького? Без проблем – кілька разів на день їде пряма. До Тернополя? Теж можна дістатися. І взагалі, сполучення між великими містами у нас непогане. Можна дістатися навіть до Кам’янця-Подільського та Бреста. Щоправда, їхати доведеться вночі, що створює певні незручності. Але вони – незначні.

Ще ж є і пасажирські перевезення «далекого сполучення»: Острог – Москва – Санкт-Петербург. Також сполучення існує з усіма сусідніми районними центрами: Здолбуновом, Гощею, Корцем, Ізяславом, Шумськом, Славутою, Шепетівкою, такими містами атомників як Нетішин та Кузнецовськ.

Найкраще сполучення, звісно ж, з нашим обласним центром, який незабаром святкуватиме своє 730-річчя. Більше 30 рейсів лише маршрутками «Острог – Рівне», не враховуючи ще й транзитних. Аж не віриться, що менше 100 років тому, у 1921-му році до Рівного було лише три рейси на тиждень! Щопонеділка, щосереди, щоп’ятниці. І коштував квиток тоді спочатку 1200 польських марок. Багато це чи мало – важко нині сказати, бо в польській державі того часу була інфляція і ціни стрімко зростали. Але, пригадаймо, колись і ми всі були «мільйонерами».

А от як доїхати до населених пунктів району? Нагадаємо, їх більше 50-ти. Найбільше тут пощастило окремим. Таким як Верхів, Шлях, Михайлівка, Грем’яче, Грозів, Прогрес, Вельбівно, Межиріч, через які проходить чимало рейсів. Ненабагато від них відстали навіть Новомалин, Лючин, Теремне, Болотківці, Кутянка, Новородчиці, Вілія. Адже тричі на день курсують бусики й ПАЗики лише по маршрутам «Рівне – Теремне – Рівне» та «Рівне – Новомалин – Рівне». Також можна дістатися до Оженина, Стадників. Бо курсують транспортні засоби Острог – ст. Острог, Острог – Оженин – Рівне. Та ще згадаємо Точивики, Михалківці, Кураж. Гощанський напрям теж не обділений увагою. Отож, як мене запевнили на Острозькій автостанції, практично можна доїхати до кожного села нашого району.

Але – не до всіх однаково! От, спробуйте, лишень, дістатися до Ілляшівки, Данилівки, Бухарева, Лебедів… До деяких можна доїхати зробивши «гак». Так, маршрутки до Українки з Рівного йдуть через Гільчу – Миротин – Плоске – Бубнівку. До Бухарева можна дістатися їдучи з Рівного на Михалківці (через Завізов). А колись до Бухарева ходила маршрутка Острог – Оженин – Бухарів. До Куража, знов таки, з Рівного, через Хрінів, Тесів, Сіянці, Садки… Та й автору колись довелось їхати з Гощі до Острога… теж через Рівне! Бо так хоч було і довше, але по часу – швидше!

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№34 від 23 серпня 2013 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 1668 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]