Вівторок

23.04.2019

05:03

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як матір, вшанували хліб
У неділю вранці, 9 вересня, небо було затягнуте хмарами і навіть накрапав дощ. Але, вочевидь, зважаючи на важливість події, яка вперше відбувалася в Острозі, погода благословила її сонцем та теплом. Тому обласне свято «День врожаю», організоване керівництвом області, району та міста, пройшло гідно, змістовно та цікаво. Усі разом – аграрії, гості, острожани віддали шану хлібу, робочим рукам і подякували Богу за благословіння на щедрий цьогорічний урожай.

Ще задовго до 12 години – початку дійства – на центральному стадіоні міста Острога гості свята готували спеціалізовані курені з дарами ланів, стравами української кухні, якими пригощали гостей, естетично оформленими в національному дусі. Кожен мав свою родзинку, як то вишивки, урожайні лісові «галявини», самодіяльні співочі колективи. Острозький курінь, в якому були представлені усі сільські ради, як і належить господарям свята, був найбільшим, а курені гостей з районів розмістилися біля нього. Окрім цього, можна було помилуватися виробами ковальства, придбати вишивки, картини, прикраси майстрів усієї області.

Офіційна частина розпочалася поетичними словами вдячності хлібу, урожаю, які звучали з уст ведучих. А далі на конях в’їхав господар свята – Коровай 2012. Під оплески присутніх його перемістили на імпровізовану сцену, в центр усього дійства. Разом з ним прибули на свято і князь Острозький, Гальшка, Іван Федоров. Усі разом вітали делегації сільських рад Острожчини. Вони прибували на свято у супроводі розповідей ведучих про їх досягнення та кращих представників.

Звучить гімн. Урочисто відкриває свято «День врожаю» голова Острозької райдержадміністрації Василь Дума, який вітає усіх від імені районної влади та міської ради:

– Свято хліба – це найсвятіше свято на землі, адже з хлібом зустрічають гостей, хліба насущного просять у Бога на щодень, – говорить Василь Іванович. – Ми тішимося нашими хліборобами, бо цього року урожай значно продуктивніший, ніж минулого року. Тож дяка і хвала робочим рукам. Зичу нашим годувальникам добра і добробуту! Хай хліб завжди буде на ваших столах!

Ведучі запрошують прийняти коровай гостей свята – першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації Анатолія Юхименка та першого заступника голови облради Михайла Кривка.

– Ми зібралися сьогодні аби вшанувати працю хлібороба. Сердечно дякую громадам Острожчини, керівництву району, міста за чудову організацію такого важливого свята, – говорить Анатолій Олексійович. – Два роки поспіль ми вшановуємо хліборобів, віддаємо повагу селянській праці, відродивши свято обжинок. Радує, що цього року зібрано майже 700 тисяч тонн ранніх зернових. Є господарства, які подолали рубіж у 60 центнерів зернових з гектара. Дякую усім – від фермера-одноосібника до великих агроформувань за нелегку працю! Зі святом вас! Хай завжди буде хліб і до хліба!

– Вітаючи усіх зі святом урожаю від імені обласної ради, висловлюю впевненість, що наша громада має потенціал завдяки агропромисловому комплексу, – приєднується до вітань Михайло Кривко. – І хоч реформи на селі на початку незалежності були не дуже вдалими, сьогодні світові експерти кажуть, що Україна – одна з перших країн в забезпеченні продовольством усього світу. Так, потенціал в агропромисловому комплексі – це важка праця. Тож хай Господь повертає затрачене на цю працю здоров’я і допомагає у здійсненні планів. Зі святом, шановні земляки!

Після вітань гостей розпочалася церемонія нагородження кращих хліборобів Рівненщини. Грамоти та подяки вручали їм згідно указів Президента України Віктора Януковича і розпоряджень голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа та голови обласної ради Юрія Кічатого.

Свої вітання адресували хліборобам гості з Сандомирського повіту Республіки Польща, а також голова Ізяславської райради Михайло Борисюк.

Найпалкіші оплески глядачів звучали під час виступу вихованців дитсадка «Веселка». Чудова гумористична сценка на тему врожаю примусила посміятись і потішитись юними міськими талантами. Виступи малечі продовжили вже відомі острожанам аматори сцени району та міста, які славили Україну та українців, наші традиції.

Усі гості свята мали змогу відвідати курені, оцінити майстерність їх облаштування та віддати належне кулінарному мистецтву. Не обійшлося на святі і без медоварів, смажених поросят, дитячих атракціонів, міської виїзної торгівлі, спортивних розваг – піднімання гирь, футболу. Зрештою, кожен гість свята та його «винуватці» змогли знайти собі розваги до душі, щиро поспілкуватись, обговорюючи свої врожаї і враження від заходу.

Олена ТОЛОЧИК

Просмотров: 502 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]