Неділя

21.04.2019

22:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як одержати право на пенсію громадянам України, які постійно проживають або працюють за межами України
„Заробітчани за кордоном”. Це словосполучення за останні два десятиліття у повсякденному сприйнятті наших громадян грає різноманітними  аспектами: як позитивними, так і негативними.  Саме негатив, ясна річ, приносить негаразди у кожну родину, накладаючи печать печалі  і на старих батьків, і юних дружин та малолітніх дітей. Та як не дивно,  доброго все ж таки більше, аніж  поганого. Тому й сьогодні, незважаючи на кризу, наші громадяни працюють по всьому простору європейських країн.

Коли тобі ледь минуло двадцять-тридцять років і їдеш з дому заробити, аби принести копійку, -  то про таку справу, як майбутня пенсія, взагалі й не думаєш. Аргументи у таких випадках наступні: „хто знає, що і як до того часу зміниться”, „моїм дітям треба їсти і вчитися сьогодні, а я сяду, складу руки й буду думати про свою пенсію, до якої так далеко”,  „мені будуватися треба”…

Словом, проблема в більшості випадків „зависає”.

Даною публікацією управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області хоче допомогти сьогоднішнім молодим людям хоча б частково вникнути в ту проблему, яка чекатиме на них через роки, але про яку їм слід пам’ятати і дбати вже нині. Бо потім може стати не просто пізно, а непоправно пізно. Отже, на які пенсії можуть розраховувати нинішні молоді заробітчани, котрі працюють за кордоном здебільшого, як вони висловлюються, «начорно»? 

Отже, аби претендувати на пенсію або ж на соціальний захист, будь-хто з громадян, згідно закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», має право добровільно застрахуватися і сплачувати за себе відповідні внески до Пенсійного фонду. Страховий стаж повинен становити не менше, ніж п’ятнадцять років. Інакше особа не матиме права на пенсійне забезпечення.  До речі, такого поняття, як трудовий стаж уже немає після того, як  1 січня 2004 року вступив у дію вищезгаданий закон. Його замінено на стаж страховий, що передбачає обов’язкову сплату страхових внесків. Але, як не дивно, законодавець цим самим полегшив становище і заробітчан. Тепер, якщо людина працює за кордоном, навіть нелегально, та в Україні сплачує пенсійні внески, то може розраховувати на пенсію. Мінімальний внесок становить 33,2% від рівня мінімальної зарплатні. Тому слід пам’ятати:  не сплачував пенсійні внески – не маєш права ні на інвалідну пенсію, ні – у випадку смерті – сім’я не має права на допомогу по втраті годувальника. Нічого не дадуть і не нарахують, якщо не матиме 15-річного страхового стажу.

Старість попри щоденні клопоти житейські, приходить непомітно. І не зважає на те, де ти живеш або працюєш…

Такі громадяни змушені самостійно подбати про свою пенсію. Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»  для громадян України, які працюють за межами України, також надано право добровільної участі у системі  загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Привабливість добровільного страхування в тому, що укладення відповідного договору та добровільна сплата внесків надає особі право, залежно від обраного нею виду страхування, на матеріальне забезпечення та соціальні послуги, як то: на призначення пенсії, на допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, на допомогу по вагітності та пологах, допомогу на поховання, забезпечення оздоровчих заходів, на допомогу по безробіттю, у тому числі на одноразову її виплату для організації безробітним підприємницької діяльності, на допомогу по частковому безробіттю, на матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, на професійну підготовку або перепідготовку тощо.

Особи, які виявили бажання взяти добровільну участь у пенсійній системі (відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування),  повинні повідомити про свій намір Пенсійний фонд України через Інтернет або через контакт-центр. Після цього з Києва надсилають тій людині для підписання договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні та довідкову інформацію: номер телефону і час,  адресу веб-сайту.

Сплата страхових внесків здійснюється шляхом перерахування коштів в іноземній валюті на окремі рахунки Пенсійного фонду, відкриті у ВАТ "Укрексімбанк” у м. Києві.

Інформація, а саме: форми заяви і  договору, рекомендовані розміри внесків у гривнях, у доларовому чи іншому еквіваленті, рахунки Пенсійного фонду, банківські реквізити тощо  розміщені у спеціальному розділі на сайті www.pfu.gov.ua, або ж за дзвінком до контакт-центру Пенсійного фонду України за телефоном 0-800-503-753 (для мешканців усіх регіонів України дзвінки є безкоштовними). Договором може передбачатись одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди.

Якщо ви перебуваєте на території України, і виявили бажання взяти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування або загальнообов’язкового державного соціального страхування, ви можете особисто звернутись до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області (пр-т Незалежності, б. 9, м. Острог, Рівненської області) або  за телефоном (0362) 22035 та подати необхідні документи (заяву на добровільну участь та документ, що посвідчує особу).

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування або загальнообов’язкового державного соціального страхування, територіальним органом Пенсійного фонду в термін не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання. Ці особи беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування або загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше одного року. Територіальний орган Пенсійного фонду, що отримав заяву про добровільну участь, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

За консультацією по даному питанню можна звертатись за телефоном (0362) 22035 або в кабінети 206, 207, 208 управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі.

Не забувайте,  добровільне страхування сьогодні – це ваша пенсія в  майбутньому.

Тетяна ОПАНАСЮК,
заступник начальника управління
Просмотров: 454 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]