П'ятниця

24.05.2019

16:03

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як Острог «ГАЛАСував»
Забавами, ручною та пісенною народною творчістю, майстер-класами, смачним кулішем, безкоштовним відвідуванням музеїв, бойовими мистецтвами запам’ятався ІІІ етнофестиваль «ГАЛАС», що проходив на Замковій горі.

У неділю охочих «погаласувати» не злякала похмура погода. До Острога з’їхалися майстри з різних куточків України. Першою за воротами музею свою сувенірну продукцію з металу пропонувала гостя зі Львова з екзотичним ім’ям Морган. Дівчина на фестивалі в Острозі була вперше:

– Медальйони, прикраси, брелки – усе литво я роблю сама. Ціни – від 15 до 30 гривень, – розповіла майстриня.

А ось Заслужений майстер народної творчості Ольга Баранова в Острозі уже втретє. Її картини з бурштину, в тому числі ікони, відомі далеко за межами України.

– У вашому місті проходила моя виставка робіт з дерева, – розповідає жінка. – Скільки труджуся над однією іконою? Якщо є натх­нення, 3-4 дні.

Багато охочих зібрав майстер-клас із скловиробництва (фото 1). Обробка вогнем шматочків скла, їх з’єднання в гарячому вигляді досвідченим майстром викликали чимало запитань. Популярністю користувалась і чеканка монет. Представник Монетного двору з Рівного Андрій давав можливість кожному вибрати монету до вподоби:

– На фестиваль ми зробили заготовки для трьох видів монет, – демонструє майстер. І – з надписом «На щастя» і «Етнофестиваль ГАЛАС» з іншої сторони; ІІ – зображення Острозького замку і герба, ІІІ – Князя Острозького і старого герба міста. Маленькі алюмінієві монети коштують 10 гривень, мідні – 20.

До офіційного відкриття свята присутні також мали змогу придбати вишиванки, прикраси з бісеру, сумки, іграшки, помилуватись фотовиставкою, насолодитись виступом ансамблю «Співаночка», безкоштовно підкріпитись смачнючим кулешем і запити Острозькою мінеральною.

Відкриваючи фестиваль, ведучі нагадали, що він започаткований в 2006 році. Проведення ІІІ фестивалю стало можливим завдяки його партнерам: Острозькій міській раді, Рівненській ОДА, підприємцям Едуарду Франковському, Володимиру Степанюку, Василю Хохлічу, ДП «Острозький лісгосп» (директор М. Крук), депутату облради Роману Іванісову, братству спудеїв Острозької академії. Фестиваль проводився в рамках святкування Міжнародного дня музеїв, одним із співорганізаторів був Державний історико-культурний заповідник Острога і першим гостей свята привітав його директор Сергій Кибкало. Він відзначив, що заповідник сьогодні – це 4 музеї, 11 пам’яток історії і культури, 9 з яких державного значення, 90 тисяч музейних експонатів і копітка праця музейних працівників. З нагоди професійного свята керівник вручив грамоти заввідділом охорони пам’яток Олександру Бондарчуку, заввідділом нумізматики Олександру Позіховському, художнику-реставратору Роману Колтонюку, сторожу Василю Поліщуку, подяку за співпрацю директору музею Острозької академії Анастасії Хеленюк.

Від імені міського голови учасників фестивалю привітав перший заступник міського голови Віталій Ундір:

– Приємно, що Музейні гостини співпали з фестивалем. Я надіюсь, що ми, як влада, зробимо усе, щоб він став щорічним і масовішим. Веселих вам забав і гарного свята!

Головний спеціаліст обласного управління культури і туризму Назар Волощак нагадав, що слово «музей» походить від слова «муза». А заповідник є музою для відвідувачів і гостей міста. Він вручив Почесні грамоти художнику-реставратору Олександру Романчуку, заввідділом історії Марії Данилюк, слюсарю Віталію Тазарачеву. А далі в якості кобзаря пан Назар зробив перехід від урочистої частини до самого фестивалю вервечкою народних пісень. Їх підхопили гурти і з обрядами та танцями перенесли глядачів у традиції минулого (фото 2).

Бурхливе захоплення викликав виступ школи бойового гопака «Сварог» (фото 3), в якому особлива увага була прикута до єдиної дівчини. Юна козачка вміло «відбивала» атаки нападників. Після парних та індивідуальних виступів «Сварог» запросив гостей свята на спортивні забави із врученням призів переможцям.

Словом, на фестивалі розваг, видовищ, сувенірів на згадку вистачало і дорослим, і малим.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 727 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]