Четвер

18.04.2019

20:08

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як поляки в Острозі гостювали
Співпраця Острога із польськими містами-побратимами поглиблюється. Побувавши вдруге у нашому місті, діти із польського Беруня побачили багато цікавого, відчули гостинність острожан, святкували з нами День міста, дали прекрасний концерт у Острозькій музшколі, повезли додому багато сувенірів та позитивних вражень про Україну.

Директор Острозької ДМШ Валентина Кузьменко нагадала, що делегація острожан, головним чином дітей із очолюваного нею закладу, побувала в Польщі вже двічі. Звідти острожани повернулися переповнені позитивними враженнями про сусідню країну. Польські діти натомість гостювали у нас лише один раз. Цього року був запланований черговий візит-відповідь. Його підлаштували так, щоб польські діти і їх наставники побували на святі міста.

І ось пізно ввечері у вівторок, 5 червня острожани зустрічали на центральному майдані міста гостей. До зустрічі готувався духовий оркестр, була підготовлена спеціальна програма. Але поляки у дорозі незаплановано затримались, тому довелось спростити церемонію зустрічі. Незважаючи на це, все було дуже гарно і душевно. Зустрічали польських дітей і їх наставників як давніх і хороших друзів, дарували квіти, подарунки, обнімалися, емоційно розмовляли. Коли зустріч закінчилась, гостей забрали до своїх осель острожани, де вони мали проживати майже тиждень. Валентина Романівна каже, що до Острога приїхало більше половини тих, хто приймав минулого року у Беруні наших дітей, тож друзів, як кажуть, не розривали – поселяли разом. ­

Наступного дня, у середу делегація з польського міста зустрілася із міським головою Олександром Шикером. Після змістовної розмови, щирих побажань, подарунків, зокрема, гості привезли запрошення для делегації острожан відвідати Берунь у вересні на День міста та дітьми наступного року; польські діти та їх наставники побували в Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія». Там для них підготували програму, яка в основному велась польською мовою. Дітям розповіли про Острог, показували співочу і танцювальну майстерність вихованців закладу, демонструвався дещо містичний фільм про давній гімназійний привид. У Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 між гостями і острожанами були організовані спортивні естафети. Друга половина дня була присвячена відвіданню музеїв Державного історико-культурного заповідника м. Острога.

Упродовж двох наступних днів діти з Беруня побували у Рівному та Луцьку, де побачили експозиції музеїв: Рівненського та Волинського краєзнавчих, Самчука, бурштину, дзвонів; замок, кафедральний костел святих Петра і Павла. Дуже гарне враження залишилось у гостей після відвідання Рівненського зоопарку та Музею волинської ікони. З подорожі туди гості привезли дуже багато сувенірів, зокрема, іконок, світлин.

Субота була запланована для індивідуальної програми тих, хто приймав дітей у своїх сім’ях. Кожна родина намагалась влаштувати якомога кращий відпочинок та розваги для гостей з Польщі. Хтось організовував екскурсії, подорожі, пікніки, поїздки у Нетішин та Рівне, зокрема в 3D-кінотеатр.

У неділю гості з Беруня були на Дні народження нашого міста. На центральному майдані вони з’явились зранку. Діти брали участь у іграх, розвагах, дивилися виставу «Гусеня», спостерігали за виступами музичних колективів Острожчини, зокрема півторагодинним концертом Острозької ДМШ, карооке на майдані, артистами – гостями міста, бачили фаєр-шоу, салют, купляли різноманітні сувеніри, розважалися на атракціонах, спілкувалися, танцювали...

В останній день свого перебування гості подивилися дитячу оперу «Коза дереза», яку підготували вихованці Острозької ДМШ. Валентина Романівна каже, що польські діти були у захопленні від костюмів, декорацій, постановки, гри акторів. В другій половині дня був організований спільний концерт польських і наших дітей. Неабияк порадували гості, які дуже добре підготувались до концерту, мали гарні костюми, майстерно виконували кожен номер. На завершення свого виступу вони заспівали українською пісню «Соколи», хором у складі майже 30 осіб. Все це свідчить про розвиток відносин між містами-побратимами, підвищення рівня спілкування. Того дня у ресторані «Оазис» відбувся дуже гарний заключний бенкет із шоколадним фонтаном, спільними танцями.

Повернулись додому гості із Польщі у вівторок вранці. Дорогою керівник делегації Анна Кнопек багато спілкувалася із директором музшколи, дякувала за гарний прийом. Коли гості благополучно дісталися додому, то повідомили про це Валентину Романівну. Візит завершився. Острожанам дуже приємно, що був він успішним і цікавим для гостей.

– Мені дуже сподобалось ваше місто, – розповіла перед від’їздом керівник польської делегації, директор початкової школи №1 в м. Берунь Анна Кнопек. – Воно є цікавим і самобутнім. Нам дуже сподобався замок князів Острозьких, костел, православні церкви. Ми вдячні гостинним господарям, які нас гарно приймали у своїх оселях. Знаю, що всі діти задоволені поїздкою, проживанням, культурною програмою і хочуть знову приїхати до Острога.

У розмові із ученицями 6 класу Басею Кнопек та Монікою Хойною я дізнався, що їм наше місто сподобалося. Тут вони подружилися з острозькими дітьми, тепер будуть спілкуватися через Інтернет, чекатимуть острожан до себе у гості. Гарні враження про гостей залишилось і у острожан. Зокрема, Наталія Герасимчук, яка приймала гостей, каже, що польські діти показали себе з хорошої сторони, дисципліновані, вміють презентувати своє місто, державу. Разом з тим вони розкуті, почувають себе вільно навіть у складних ситуаціях. Приємно і те, що майже не існувало мовного бар’єру.

– Від імені господарів, які приймали гостей з Польщі, хочу щиро подякувати директору ДП «Оазис» Надії Овчинніковій за хорошу організацію харчування та заключного бенкету, – розповідає директор Острозької ДМШ Валентина Кузьменко. – Все було дуже смачно і гарно. Ми також щиро вдячні міській раді за сприяння в організації прийому польських дітей. Приємно, що спільними зусиллями нам вдалося в тих, хто побував у нас вперше, змінити на краще думку про Україну, наше місто.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 619 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 4.5/8
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]