Вівторок

23.04.2019

05:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як працювала "Ромашка"
Звіт завідувача дошкільного навчального закладу № 1 «Ромашка» щодо реалізації повноважень в галузі дошкільної освіти  

Острозький ДНЗ (ясла-садок) №1 «Ромашка» – заклад фізкультурно-оздоровчого напрямку, здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України. Метою нашої роботи є формування всебічно розвиненої, фізично досконалої людини, зміцнення її здоров’я уже з раннього віку, ефективне використання здоров’язберігаючих технологій в умовах дошкільної освіти, формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоров’я, компетентності у фізичній, психічній і соціальній його сферах.

У закладі функціонує 7 вікових груп, з яких 1 група раннього віку, 5 – садових, 1 – різновікова. 6 вікових груп розміщені в основному корпусі закладу, який знаходиться за адресою вул. Ревкомівська,14. Станом на 1 травня 2013 року у закладі виховується 206 дітей.

З метою запровадження альтернативної форми дошкільної освіти, надання батькам дітей, які не відвідують дошкільний заклад, кваліфікованих консультацій організована робота консультативного центру та соціально-педагогічного патронату. Це дало можливість 100% охопити дітей 5-річного віку дошкільною освітою.

Педагогічний процес у ДНЗ забезпечують 17 педагогів: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, 2 музичних керівники, інструктор з фізкультури, 12 вихователів. З них мають: неповну вищу освіту – 5 осіб, повну вищу освіту – 12, вищу кваліфікаційну категорію – 5, другу кваліфікаційну категорію – 4, педагогічні звання «вихователь-методист» – 2. Медичне обслуговування здійснюють сестра медична старша та сестра медична фізкабінету. Загальна кількість обслуговуючого персоналу – 24 працівники. У 2013 році пройшли атестацію 3 педагоги, з них підвищили категорію – 2 працівники.

Методична робота здійснюється відповідно до річного плану роботи закладу. Одним із основних напрямків освітнього процесу в нашому закладі є фізичне виховання дітей. Воно спрямоване на формування здоров’язберігаючої компетенції, підвищення опорності захисних сил дитячого організму, поліпшення його працездатності, своєчасного формування у дітей важливих рухових умінь та навичок, розвитку фізичних якостей і забезпечення належного рівня фізичної підготовленості і фізичної культури взагалі. Для реалізації плану фізкультурно-оздоровчої роботи у ДНЗ наявні: спортивна зала для проведення фізкультурних занять, розваг, свят; спортивний майданчик; медичний кабінет, устаткований фізіоапаратурою; розроблено маршрут екологічної стежини з куточками лісу, саду, лікарських рослин, городу, водойми. У результаті спільної діяльності працівників ДНЗ, медичного персоналу, батьків напрацьовано досвід по оздоровленню дітей, їх фізичного вдосконалення в процесі активної рухової діяльності.

Для ефективної реалізації поставлених завдань проводилися такі заходи: педагогічні ради; методичні об’єднання; семінари; семінари-практикуми; «круглі столи»; тренінги; педагогічні години; консультації; колективні перегляди.

У 2012-2013 навчальному році навчально-виховна робота була спрямована на виконання вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Відповідно до ухвали міської серпневої конференції педагогічних працівників з 1 вересня 2011 року впроваджено Програму розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Педагогічні працівники закладу є постійними учасниками міського методичного об’єднання вихователів. У квітні 2013 року на базі ДНЗ проведено міське методичне об’єднання вихователів. Педагогічні працівники мали змогу переглянути інтегроване заняття «Стежиною добра» (вихователь Червякова Н. Д.).

Невід’ємною складовою методичної роботи в ДНЗ є взаємодія зі школою. Педагогічні працівники дошкільного закладу є активними учасниками постійнодіючого семінару «Дошкілля – початкова освіта».

Згідно виконання заходів міської Програми розвитку дошкільної освіти на 2011- 2017 роки, заклад обладнано комп’ютерною технікою та підключено до мережі Інтернет, створено веб-сторінку закладу. Наш ДНЗ взяв участь у конкурсі «Кращий Інтернет-сайт ДНЗ», де був визнаний переможцем І етапу конкурсу та нагороджений грамотою відділу освіти міськвиконкому, а у ІІ обласному етапі конкурсу виборов ІІІ призове місце. Вихователі закладу Марченко С. В. та Кмець І. А. взяли участь у І турі конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників ДНЗ «Вихователь року», де вихователь Марченко С. В. зайняла ІІ місце. Вихователь старшої групи

№ 1 Бацмановська Г. М. стала лауреатом всеукраїнського конкурсу «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування», який проходив у березні 2013 року у НаУ ОА.

У ДНЗ працювали гуртки: «Диво-казка» (кер. Цюзік М. Л.), «Сходинки» (кер. Червякова Н. Д.), хореографічний гурток «До-мі-сольки» (кер. Приходько Ю. Ю.), «Паперові фантазії» (кер. Рабчук В. А.), «Театр казки» (кер. Буняк Н. О.). Гуртковою роботою охоплені діти середньої, різновікової та старших груп (145 дітей, що становить 69 % від загальної кількості).

Наш ДНЗ тісно співпрацює з батьками вихованців. Систематично проводяться батьківські збори, лекції, бесіди, свята, розваги, консультації. Батьки та вихованці закладу є постійними учасниками різноманітних конкурсів та виставок, беруть активну участь в оформленні групових кімнат. Заслуговує на увагу досвід роботи вихователів різновікової групи Буняк Н. О., Вангрет Н. О. щодо організації роботи «скриньки довіри». Батьки мають можливість у письмовій формі порушити питання, які їх цікавлять. Відповіді на які надаються в інформаційному куточку. Більшість батьків відзначає, що діти із задоволенням відвідують ДНЗ, повертаються додому у гарному настрої, умови, створені для розвитку, навчання та виховання дітей, оцінюються позитивно.

Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей. У 2012-2013 н. р. на харчування дітей закладу використано 225318 грн. У літній оздоровчий період 2012 року діти отримували збагачене харчування шляхом збільшення норм харчування на 10%. Аналіз виконання норм харчування за рік показав, що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснювалось наближено до норм. Слід зазначити, що у 2012 році на 4% збільшилось споживання овочів, на 16% сухофруктів, сметани на 20%, мяса на 1%, сиру кисломолочного на 2%, що свідчить про покращення якості харчування.

Ведеться постійний контроль за виконанням грошових та натуральних норм. Щомісячно аналізується стан харчування дітей у дошкільному закладі, це питання виноситься на порядок денний виробничих нарад, батьківських зборів та нарад у завідувача. Для забезпечення якісного харчування дітей, охорони їхнього життя і здоров’я, недопущення приймання недоброякісних продуктів харчування та продовольчої сировини у ДНЗ працюють комісії: з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини, з перевірки якості готової продукції, дотримання натуральних норм.

Медичні працівники закладу здійснюють постійний контроль за дотриманням санітарно-епідемічного режиму у приміщенні, за проходженням працівниками закладу медичних оглядів, просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань профілактики інфекційних захворювань, вірусного гепатиту, туберкульозу та кишкових інфекцій. В закладі функціонує фізіотерапевтичний кабінет, у якому діти проходять фізпроцедури залишкових явищ вірусних захворювань. Придбано за спонсорські батьківські кошти інгалятор компресорний, тонометр дитячий, світильник (опромінювач) з лампами СБП-2х30 (1664 грн).

Постійно ведеться робота щодо поповнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу. З метою енергозбереження та економного використання теплових, водних ресурсів замінено вікна та двері на кухонному блоці на металопластикові (за рахунок коштів зони спостереження Хмельницької АЕС 73690 грн. 40 коп.); замінено каналізаційну систему, сантехніку у середній групі № 1(за сприяння батьків даної групи).

Спільна та чітка робота Ради закладу та батьківських комітетів дала можливість зробити косметичні ремонти у всіх вікових групах, коридорах, кабінетах, музично-спортивній залі, покращити матеріальну базу закладу.

Закуплено методичну літературу, іграшки та дидактичний матеріал. Частково поновлено постіль, посуд; придбано нові меблі в групові кімнати, на що складено відповідні акти.

У 2012-2013 навчальному році покращено естетичний вигляд музично-спортивної зали. Придбано: килим (спонсорська допомога народного депутата Ю. Вознюка – 4000 грн., батьків вихованців – 1200 грн.); тумбочку під телевізор – 670 грн. батьківських коштів; авансцена – 1000 грн. батьківських коштів; стійки до мікрофонів – 600 грн. (придбано батьками випускних груп); DVD – 370 грн. батьківських коштів.

Проте, існує ряд проблем що потребують негайного вирішення: облаштування під’їзного шляху; реконструкція огорожі; реконструкція даху та фасаду.

Я, як завідувач дошкільного навчального закладу №1 «Ромашка», при підтримці колективу роблю все можливе для того, щоб малюкам було у нашому садочку комфортно та цікаво.

Лариса КЛІМЧУК, завідувач Острозьким ДНЗ (ясла-садок) №1 «Ромашка»
№25 від 22 червня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 369 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]