Неділя

21.04.2019

21:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як розвиватиметься земельна реформа
Такою була тема прес-конференції у Рівному минулого тижня. Йшлося про перспективи після набуття чинності закону «Про ринок земель». Своїми думками з цього приводу ділилися чиновники, юристи, представники освітнього проекту USAID Агроінвест, торгових агрофірм, громадських організацій.

На початку прес-конференції з приводу земельної реформи в Україні виступили: заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Чуприна, заступник начальника головного управління Держкомзему у Рівненській області Олександр Придатко, заступник керівника проекту USAID Агроінвест Олександр Каліберда, керівник напряму «Розвиток ринкової інфраструктури» проекту USAID Агроінвест Микола Гриценко, голова асоціації фермерів і приватних землевласників України у Рівненській області Дмитро Українець, юрист проекту USAID Агроінвест, відомий радіоведучий спеціальної передачі про приватизацію землі Павло Кулинич, директор Рівненського оптового ринку сільськогосподарської продукції Олександр Левшук, менеджер з комунікацій та освітніх кампаній проекту USAID Агроінвест Марина Зарицька. Після цього присутнім журналістам Рівненської і Волинської області було надано можливість задавати питання. Основним лейтмотивом їх виступів було те, що до продажу земель сільськогосподарського призначення необхідно добре підготуватись і не допустити порушень прав селян.

Обговорювались питання, як на практиці здійснюватиметься продаж земель сільськогосподарського призначення і чому важливе значення має повноцінне законодавче забезпечення цього процесу; як позначиться запровадження ринку земель на сільському господарстві; хто і як вирішуватиме спірні питання та розв’язуватиме конфліктні ситуації, які можуть виникати між землевласниками під час купівлі-продажу сільгоспугідь та користування ними; необхідність створення сучасної ринкової інфраструктури, здатної задовольнити життєві потреби селян та прискорити проведення аграрної реформи в Україні; як розвиватиметься ринкова інфраструктура в державі, роль організацій сільгосптоваровиробників у економіці; наявні ресурсні можливості та підходи до вирішення нагальних питань фінансової підтримки дрібних сільгосптоваровиробників; обговорювалися конкретні конфліктні ситуації та шляхи їх вирішення та ін.

А ще того дня журналісти Рівненської та Волинської областей були учасниками одноденного Медіа-заходу, який організував Проект агентства США з міжнародного розвитку USAID Агроінвест за підтримки національного прес-клубу «Українська перспектива» і Рівненського та Волинського прес-клубів реформ. Ми дізналися про проведення масштабної інформаційної кампанії в Україні щодо земельної реформи, побувавши на презентації Проекту, були учасниками тренінгу, взяли участь у творчому конкурсі із земельних питань.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 328 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]