Вівторок

23.04.2019

05:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як «Спорттовари» стали «Юпітером»

Успіх підприємства залежить від багатьох факторів, та найголовніший фактор – це сам власник бізнесу, його позиція та риси характеру, якими він володіє. Про наполегливу та цілеспрямовану жінку, яка створила свій бізнес практично з нуля, напередодні Дня підприємця хочемо розповісти нашим читачам.

Надію Радисюк в Острозі знає більшість жителів, або, принаймні, кожен щось купував у її магазині «Юпітер», по-колишньому «Спорттовари». Сьогодні цей магазин пропонує великий асортимент товару, починаючи від одягу і закінчуючи посудом, побутовою хімією тощо. І, можливо, не всі жителі міста пам’ятають, що колись там вибір продукції зводився до запчастин та рибальських снастей.

Історія розвитку магазину, як й історія становлення Надії Радисюк підприємцем – не легка. Родом жінка зі Старокостянтинівського району, села Зеленці. Після закінчення школи вступила до кооперативного коледжу, але освіту повара здобула аж в казанському училищі, куди перевелася після заміжжя. Чоловік у неї був з Казані, там вона народила сина Артема, певний час працювала завідувачем їдальні, зав­виробництвом. Однак, сімейне життя в далекій чужині у Надії Василівни не склалось, і в 1983 р. вона повернулась в Україну, в сусіднє місто Нетішин. Згодом жінка вдруге вийшла заміж за острожанина і переїхала до Острога. Після народження другого сина Богдана Надія Радисюк подумувала над створенням власного бізнесу. Чоловік її працював директором магазину «Спорттовари». Спочатку жінка торгувала на базарах, згодом орендувала невелике приміщення «Клітка», як вона його називала, у тих же «Спорттоварах», де продавала привезені з Польщі сукні, біжутерію, взуття. І лише в 1995 році Надія Радисюк разом з чоловіком скупила всі акції в акціонерного товариства, тобто викупили магазин, і «Спорттовари» стали «Юпітером».

– Починали ми з нуля, і за 20 років досягли всього, що маємо, – розповідає підприємець. – Труднощів було дуже багато. Довелося допродувати ті запчастини і рибні снасті попередніх власників, щоб вони змогли віддати борги. Спочатку завезли посуд, пізніше килими й побутову хімію. Фірми самі хотіли з нами співпрацювати і дуже часто залишали свій товар лише з накладною, без укладення договору, довіряючи мені. Поступово розширювали асортимент товару, збільшували кількість продавців.

Сьогодні в «Юпітері» працює 6 продавців, син Надії Василівни, який має свій відділ в магазині, та сама жінка багато в чому допомагає. За роки існування новоствореного магазину колектив практично не змінився, працівники люблять свою роботу, поважають свого керівника та добре про неї відгукуються. Надія Радисюк уміє організувати роботу так, щоб було комфортно і покупцям, і продавцям. Адже в торгівлі трапляю­ться різні випадки: часто приходять люди і просять взяти товар під виплату, «клянуться» за тиждень-два повернути гроші, а потім зникають на роки. Також, за словами жінки, з початку неоголошеної війни впала торгівля, що, зрештою, констатує не лише вона, а більшість підприємців.

– Для нас усіх зараз час не легкий. До мене приходять люди і просяться на роботу, погоджуються на будь-що, аби щось заробити, а буває прийдуть люди і перше їхнє запитання – яка зарплата, а не яка робота. З людьми, особливо в торгівлі, завжди слід знаходити порозуміння, – зазначає пані Надія.

Справді хороший бізнес, за словами жінки, будується роками, а не переходить від «тата» чи інших родичів. Бо лише той, хто знає ціну копійки і пройшов довгий шлях до створення чогось, стає успішним у своєму підприємстві. Напередодні професійного свята Надія Радисюк вітає своїх колег, бажає їм терпіння, взаєморозуміння, здоров’я, душевної теплоти, а підприємцям-початківцям зичить мудрості, економності й осмисленості у всіх їхніх діях.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 36 від 5 вересня 2015 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 251 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]