Неділя

21.04.2019

21:20

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як уникнути зустрічі з блискавкою
Закінчення весни в Україні було все примхливішим. На зміну сонячній погоді приходили потужні грози з громом і блискавкою. Зустріч із нею небезпечна. Як уберегтися від блискавки?

Якщо гроза застала вас на вулиці, радимо вам передусім відімкнути мобільний телефон, адже його сигнал може притягувати розряд. Ховатися від дощу під високі дерева, особливо поодинокі, також небезпечно. Вважають, що найнебезпечнішими є дуб, тополя, ялина та сосна, а ось у вербу та клен блискавка влучає вкрай рідко. Її атака на кущі взагалі малоймовірна. Купатися під час грози також не можна.

На відкритому просторі найліпше знайти найнижче місце рельєфу: заховатися у видолинку, присісти в яму чи рівчак. Але тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею: в жодному разі не можна лягати, краще присісти. Місце для намету має бути на безпечній відстані від ліній електропередач.

Під час грози велику небезпеку становлять металеві предмети, тому варто зняти й заховати прикраси, годинник на браслеті тощо. Якщо їхали на велосипеді – залиште його за кілька десятків метрів від свого місця сховку. Подалі від себе відкладіть сапку чи косу. Доцільно утриматися від спокуси сховатися від зливи під парасолю. Її металевий стержень також може притягнути розряд. Якщо гроза застала вдома, то вимкніть електроприлади, витягніть штекер антени з телевізора, зачиніть кватирки.

Пожежна небезпека прямого удару блискавки обумовлюється температурою в її каналі, яка досягає до 20 000 градусів за Цельсієм. Зафіксовані випадки розплавлення металевого листа завтовшки 4-5 мм від тепла, виділеного внаслідок розряду. За рахунок великої теплопровідності металеві предмети нагріваються до температур, достатніх для займання речовин і матеріалів, що до них доторкаються. Особливу пожежну небезпеку становлять будівлі, споруди та зовнішні установки. Тому звертаємося як до керівників установ, підприємств, організацій так і до власників приватних житлових будинків: не забувайте про обладнання належних вам об’єктів блискавкозахистом, чим врятуєте своє майно та життя від вогню.

Володимир ЗАВЕРУХА, начальник Острозького РВ ГУ МНС України в Рівненській області, підполковник служби цивільного захисту
Просмотров: 331 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]