Понеділок

22.04.2019

04:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як ви ставитесь до можливої заборони поліетиленових пакетів?
Міністерство регіонального розвитку та будівництва оприлюднило оновлену версію проекту закону «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження в Україні полімерних пакетів».   

Щоправда, закон почне діяти через рік після ухвалення – не раніше 2014 року. Попередньо йшлося про те, що в Україні заборонять тільки тонкі поліетиленові пакети – товщиною менше 0,025 мм, проте зараз влада подумує про заборону для усіх пакетів зі шкідливого для екології матеріалу. Ми запитали, як ставляться острожани до такого можливого нововведення.

Олександр ХАХАЙ, працівник Острозької академії:

– На мою думку, заборона використання поліетиленових пакетів і відповідно перехід на паперові замінники є недостатньо продуманою. Як відомо, прихильники даного законопроекту аргументують свою позицію тим, що пластик у природних умовах не розкладається. Сучасні поклади сміття значною мірою формуються саме за рахунок пакувальних матеріалів, зокрема поліетиленових пакетів. Однак на користь поліетиленових матеріалів свідчить те, що вони витримують більшу вагу, до того ж є водонепроникними, що інколи є дуже важливим аспектом.

Однак за умови переходу на паперові пакети та упаковки також постає питання звідки отримувати необхідну кількість вторсировини, яка використовуватиметься для виробництва цих пакетів? І чи це дійсно буде вторсировина, чи знову ж таки від людської діяльності постраждають лісові насадження?­

Тому тут необхідна не лише законодавча ініціатива, а й реально продумана стратегія дій з врахуванням всіх позитивних та негативних факторів як для екології, так і для самого населення.

Людмила ПЕТРУК, вахтер ЗОШ №1:

– Щоб робити паперові пакети, треба буде рубати більше дерев. Ви вважаєте це виправданою заміною? Я – ні. До того ж, поліетиленові пакети зручніші, міцніші, водонепроникні. Хотіла б продовжувати їх використовувати. Я проти подібного законопроекту. Не підтримую його.


Ада БАБІЙ, пенсіонер:

– Я повністю підтримую подібну ініціативу. Пора подумати про майбутнє! Також я категорично проти пластикових пляшок – краще повернутися до скляних. Нехай навіть це буде трохи дорожче. Те, що ми зекономимо на пластику та поліетилені, витратимо на здоров’я. Інколи купляєш м’ясо чи хліб в магазині, його ховають в пакетик, а від нього хімією аж чути! Так не можна! По можливості треба максимально перейти на все природнє.­

Іраклі ГАДУА, студент:

– Я не бачу в пакетиках нічого поганого. Люди до них звикли, вони зручні, в них можна покласти все. В крайньому випадку їх можна не раз використовувати. Якби мене змусили обирати, я б скоріше обрав поліетиленові – вони значно зручніші.

Людмила ПАНАСЮК
№17 від 27 квітня 2013 р. Категория: Різне | Просмотров: 312 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]