Середа

24.04.2019

19:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як волонтери тварин рахували

Волонтерство в національних парках – чудовий спосіб активно відпочити на природі, зробити гарну справу й дізнатись багато цікавого про нашу рідну Україну! В 2014 році Міністерство екології та природних ресурсів України за підтримки WWF започаткувало акцію «Пізнай та збережи природні скарби України!», в рамках якої небайдужі добровольці долучаються до волонтерства в національних природних парках. 

Не залишився осторонь і Національний природний парк «Дермансько-Острозький». На його території 16 – 18 січня проводились обліки хребетних тварин. Участь у заході брали волонтери – представники громадських організацій Києва, співробітники парку та Рівненського природного заповідника. Перед проведенням обліків всіх учасників ознайомили з особливостями «читання слідів».

Погодні умови не змогли зіпсувати роботу волонтерів, адже, згідно з методикою, обліки хребетних тварин слід проводити по стійкому сніговому покриву, який, на жаль, був відсутній. Попри це, дослідники виявили сліди лося, борсука (що є нетиповим для січня), сарни європейської, свині дикої, лисці, білки й інших тварин. Паралельно облікували та закартували гнізда хижих птахів і лелеки чорного. Серед цікавих знахідок – жаба трав’яна та кілька рідкісних видів рослин – гніздівка звичайна, аспленій волосовидний, плющ звичайний. Крім того, учасників ознайомили з територією парку та його діяльністю. Не обійшлося й без перегляду документального екологічного фільму та традиційного майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки. Волонтери відвідали Гурбенський монастир на повстанських могилах і краєзнавчий музей Державного історико-культурного заповідника м. Острога.

Співробітники парку вдячні учасникам за допомогу та запрошують усіх бажаючих долучатись до волонтерських рухів у заповідних установах України.

Валентин ЛИСЮК,
інспектор з охорони природно-заповідного фонду НПП «Дермансько-Острозький»

№ 5 від 31 січня 2015 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 325 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]