Четвер

25.04.2019

01:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як заспокоїти галасливих сусідів?
Вам набрид гучно ввімкнений телевізор чи програвач сусідів? Безкінечні свята «за стіною» порушують ваш спокій? До кого звертатися, якщо вам заважає шум?  Не хвилюйтеся, це питання є законодавчо врегульованим, і ви маєте право на тишу.   

У приміщеннях житлових будинків заборонено: голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму з 22.00 до 8.00 години; проводити у робочі дні з 21.00 до 8.00 години, а у святкові та неробочі дні цілодобово ремонтні роботи, що супроводжуються шумом. (Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 р. № 45 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України» від 8 жовтня 1992 р. № 572). Окрім того, відповідно до рішення сесії Острозької міської ради «Про Правила благоустрою території міста Острога», забороняється гучний спів, викрики, гучне ввімкнення радіоприймачів, телевізорів, іншого звуковідтворюючого обладнання, створювання шуму при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів та піротехнічних виробів та інших гучномовних установок, створювання іншого шуму на вулицях, в будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях, у зонах відпочинку та інших захищених об’єктах у нічний час з 22.00 до 8.00 години.

А як же вплинути на сусідів? Перш за все, потрібно намагатися вирішити питання мирно, спробувати домовитися, пояснити, чому вам дуже заважає шум. Попросіть їх притишувати звук після двадцять другої години, попереджати про заплановане святкування тощо. Спробуйте налагодити з ними контакт, позбавивши, таким чином, самих себе від постійних стресів та непорозумінь із сусідами.

Якщо все-таки вони ні за яких умов не хочуть іти вам на зустріч, зверніться за допомогою до вашого дільничного, залишивши у відділенні міліції заяву-скаргу, обов’язково зазначивши в ній вашу адресу та контактний телефон. Дільничний повинен проводити профілактичні бесіди з такими мешканцями і попереджати їх про адміністративну відповідальність за подібну поведінку (Стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Ви можете також зателефонувати на номер «102» черговому міліції з проханням заспокоїти галасливих сусідів. На перший раз їх просто попередять. У разі ж повторних дзвінків в чергову частину їх може бути оштрафовано в розмірі від 85 до 255 грн. (Стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Сплативши кілька разів штрафи, навряд чи вони будуть надалі порушувати тишу після десятої години вечора.

Тетяна БЕРЕЖНЮК, Анжела ГАДАЙЧУК, консультанти ЮК «Pro bono»
№49 від 8 грудня 2012 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 519 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]