Понеділок

20.05.2019

05:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Як знайти компроміс і подолати незручності?

Одним зі складних і болючих питань в Острозі є несанкціонована торгівля на вулицях Яворницького та Островського. У понеділок, 29 липня, у залі засідань міської ради з цього приводу відбулася нарада, куди були запрошені зацікавлені сторони, а також представники СЕС, ветеринарної медицини, міліції. Більш ніж півторагодинна зустріч проходила дуже бурхливо і емоційно. У переважній більшості і жителі будинків, і підприємці вважають себе правими. Вони хоч і розуміють проблему протилежної сторони, але не дуже хочуть йти назустріч один одному.  

Відкрив нараду міський голова Олександр Шикер, який, аби зустрітися із підприємцями та мешканцями будинків та магазинів у центрі міста, перервав свою відпустку. Він закликав до конструктивного діалогу, у спокійній обстановці вислухати позиції сторін, аби вирішити проблему.

Першим слово надали представнику громади мешканців будинків на вулиці Яворницького, Островського та власників магазинів на тій території Вадиму Бондарчуку. Він зазначив, що торгівля під вікнами їх будинку здійснюється в необлаштованому місці, нічим не регламентована, створює антисанітарні умови, великі незручності мешканцям будинків і власникам магазинів. Виступаючий зазначив, що має виконуватись рішення міськвиконкому про заборону там торгівлі. Про це з підписами є звернення до влади міста.

Представник підприємців Оксана Малтис сказала, що гроші на паркан зібрані, і його можуть встановити. Її колеги згідні не торгувати безпосередньо під парканом, але просять владу міста у четвер і неділю перекрити рух транспорту на вулиці Яворницького. Як приклад наводили сусідні населені пункти – Полонне, Плужне, Новоград-Во­линський.

Своє бачення проблеми висловили директори ринків – центрального і сільськогосподарського Володимир Сінчук та Михайло Конащук. Перший – запевнив, що ринок може прийняти всіх бажаючих торгувати промисловою групою товарів. Складніше справа із продовольчою, торгівлею із вантажних автомобілів. Але цих підприємців готовий прийняти сільськогосподарський ринок. Його директор запевнив, що там є місця для торгівлі не тільки тваринами, борошном, зерном, але й із автомобілів продовольчими товарами. Керівники ринків у своїх коротких виступах, які переривалися багатоголосними репліками, закликали підприємців зробити спробу і перейти на території ринків. За їх словами, все буде добре. Як аргумент наводились прізвища підприємців, які торгують на сільськогосподарському ринку. Судячи зі слів торговців – йти туди вони найбільше не хочуть, побоюючись втратити покупців, а також кажуть, що там немає асфальту, доброї дороги до ринку. Звісно, вулиця Яворницького найкраще місце для торгівлі. Там, хоча немає облаштованих місць, але зате є асфальт, це центр міста і покупцю не обов’язково заходити на ринок – він може придбати необхідне не заходячи на ринок. Думаю, що це певна перевага. Але на заваді такій торгівлі є два чинники. Перш за все, вулиця Яворницького є транспортною магістраллю. Тобто, згідно чинного законодавства, там здійснюється торгівля у невстановленому місці. По-друге – торгівля там створює незручності мешканцям житлових багатоквартирних будинків і власникам торгових закладів (аптека, магазини «Спорттовари», «Софія», «Riches»).

Левову частку часу наради забрали виступи підприємців та мешканців будинку. У багатоголоссі жіночих голосів, яке дуже часто переходило у крики, неможливо було розібрати, хто і що говорить. Головуючому ледь вдавалося вгамовувати пристрасті. Звучали різні пропозиції – від погроз, звинувачень, іронічних реплік, закликів до розуміння, не опускатися надто низько, адже живемо у місті з великим історичним і культурним потенціалом, до конструктивних пропозицій, хоч і не завжди прийнятних – доплачувати мешканцям будинку за незручності, встановити паркан, відремонтувати на прибудинковій території, за їх бажанням, збудувати чи відремонтувати лавочки, гойдалки для дітей. Підприємці запевняли, що будуть прибирати територію, де здійснюють торгівлю, навіть пропонували допомогти виплатити борг за готель, перенести торгівлю в інше місце у місті. Але позиція підприємців так і лишилась непохитною – влада міста має дозволити їм торгувати на вулиці Яворницького і Островського, а мешканцям будинку необхідно таки змиритися із станом речей. Цікаво, що коли міський голова Олександр Шикер, його перший заступник Віталій Ундір запитували підприємців, чи хотіли б вони, щоб під їх житлом, магазином відбувалася подібна стихійна торгівля, то ніхто не сказав «так». Більше того, наводився аргумент, коли хтось із підприємців звертався з усною заявою про те, що йому, мовляв, заважає одна із автобусних зупинок у місті. А там збирається водночас не більше 5-10 осіб і то вдень. Очевидно, що люди таки усвідомлюють проблему, розуміють, що створюють незручності іншим, (і навіть своїм колегам – підприємцям, які живуть у тих будинках, здійснюють торгівлю у стаціонарних торгових точках), але йти на поступки добровільно не готові. Їх основний аргумент – вони мають годувати сім’ї, дбати про навчання школярів і студентів, сплачувати податки.

Представник СЕС у своєму короткому виступі зазначив, що без відповідних заяв покупців, влади міста вони перевіряти «спрощенців» не мають права, згідно чинного законодавства. Те саме сказав і представник служби ветеринарної медицини. Він зазначив, що аби здійснювалася торгівля продовольчими товарами на сільськогосподарському ринку, там має бути відповідна лабораторія, облаштовані місця. Перший заступник міського голови Віталій Ундір наголосив на необхідності асфальтування території ринку, дороги туди, а також будівництва накритих місць для торгівлі.

У підсумку, хоч обидві сторони залишились незадоволеними обговоренням питання, вирішено, що підприємці мають підготувати свої письмові пропозиції щодо вирішення проблеми. Їхніх представників запрошено на збори мешканців будинків по вулиці Яворницького і Островського, які були заплановані на четвер, об 17 чи 18 годині.

Коли нарада була завершена, частина підприємців, жителів згаданих вище будинків, керівники міської ради та ринків продовжили спілкування. Вони шукали вихід зі складної ситуації. Думаю, у наступних номерах ми продовжимо обговорення цієї важливої теми. Ми готові опублікувати позицію мешканців проблемних будинків і підприємців. Саме в цивілізованому обговоренні, пошуках, народжується істина.

Іван ПАВЛІВ

№31 від 3 серпня 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 1105 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]