Четвер

18.04.2019

19:21

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Які господарі – таке і місто
Упродовж тисячоліть людина для задоволення своїх постійно зростаючих потреб відвойовувала у природи і прагнула утримувати обжиту „нішу” для свого існування. Поки процес урбанізації носив еволюційний характер, залишався необхідний час для вживання людини у чуже для неї міське середовище, проблеми екології не стояли так гостро, як у наш час.

Інтенсивне ведення господарства в нашій країні вже привело до виснаження природних ресурсів, їх нестачі. Знищуються ліси, річки, болота, поля. Натомість з’являються вигорілі поляни, висохлі русла, розкопані болота. Вони – наслідок нашої екологічної некомпетентності.

Якщо ж аналізувати ситуацію у нашому місті, то важко говорити про любов до природи. Маємо на увазі ставлення до навколишнього середовища кожного жителя міста зокрема. Ніхто ж інший, як наші так звані господарі перетворюють узлісся, ліси і меліоративні канали на сміттєзвалища. Вони ж розорюють межі водоохоронних зон.

Не дивлячись на те, що вже по місту стоять сміттєзбиральні контейнери, кількість несанкціонованих смітників не зменшується. Зокрема по вулицях Квітки-Основ’яненка, Ціолковського, площі Ів.Федорова, вул. Павлюка, в районі синагоги. Жоден поважаючий себе господар не висипає сміття у себе серед подвір’я, де сам ходить та граються його діти. Та чомусь нормальним вважається висипати сміття в місцях, які нібито нікому не належать.

Коштів, щоб робити щось гран­діозне, в цей скрутний час немає. Але, щоб вирвати бур’ян навколо паркану власної будівлі, адміністративного будинку, кіоску чи магазину, підмести прилеглу територію потрібно не так вже й багато.

«Дякуючи» необдуманому господарюванню багатьох людей та бездіяльності ще більшої кількості населення, на нас та наших дітей чекає не дуже привабливе майбутнє. Ми можемо бути просто завалені відходами власної життєдіяльності. То чи влаштовує нас це?

Вирішувати вам.

Марія ЖУРИК, начальник міської інспекції з благоустрою
Шановні мешканці м. Острога!

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р та розпорядження голови облдержадміністрації від 12.04.2010 року „Про проведення акції „За чисте довкілля та дня благоустрою населених пунктів області” з 1 квітня по 5 травня розпочинається щорічна Всеукраїнська акція „За чисте довкілля”, в яку входить впорядкування та озеленення території нашого міста.

В попередньому номері газети був розміщений графік, за яким здійснюється вивіз ґрунту та сміття з вулиць міста, але за додаткової необхідності залучення техніки для вивезення сміття просимо звертатися в Острозьке комунальне підприємство „Водоканал” за тел. 2-20-67 або до міської ради за тел. 2-22-60.

Зазначимо, що згідно Закону України „Про благоустрій населених пунктів” та „Правил благоустрою територій міста Острога”, затверджених рішенням Острозької міської ради №227 від 30.12.11 року, підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці незалежно від форми власності та підпорядкування, власники домоволодінь у сфері благоустрою зобов’язані:

– проводити своєчасне відновлення фасадів будівель та споруд;

– усувати за власний рахунок та в установлені строки пошкодження будівель;

– усувати на об’єктах наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;

– здійснювати на об’єктах та на прилеглій до них території на відстані 10 метрів по периметру, регулярне прибирання від сміття, бруду, побутових та будівельних відходів, опалого листя.

Також наголошуємо на недопустимості спалювання сміття та листя.

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Ми сподіваємось, що спільними зусиллями наше історичне місто стане ще кращим, набуде більшої ошатності. Необхідно всією громадою дбати про чистоту навколишнього середовища, турбуватися про благоустрій міста, в якому ми живемо.

Міськвиконком буде проводити огляд територій підприємств та організацій міста, а також приватних садиб та прибудинкових територій, приурочений до травневих свят, за результатами якого будуть визначені найчистіші території, найохайніші двори, найкращі квітники. Найгірших „господарів”, також, не омине слава, а також й вдарить по кишені (грошові стягнення за порушення у сфері благоустрою складають: на громадян – від 340 грн. до 1360 грн. та на посадових осіб і фізичних осіб – підприємців – від 850 грн. до 1700 грн.).

Міськвиконком
Просмотров: 387 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]