Субота

20.04.2019

07:30

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Яким ви бачите Острог через 10 років?
Ольга ЛОГВІН, заступник міського голови:

– Дуже хочеться бачити наше рідне місто процвітаючим – з працюючими підприємствами і новими робочими місцями, надходженням інвестицій, зменшенням екологічних проблем та ризиків. Хочу, щоб острожани були щасливими, радісними. Мрію, щоб на вулицях нашого міста було більше людей, які посміхаються – задоволених життям острожан. Знаю, що думки матеріалізуються, а плани і задуми здійснюються, якщо захочуть усі і разом прикладатимуть для цього зусилля.

Петро КРАЛЮК,
перший проректор НаУ«ОА» з навчально-наукової роботи:

– Я думаю, що Острог і далі буде розвиватися, в першу чергу, як освітній центр. Уже сьогодні велику роль у житті міста відіграє Національний університет «Острозька академія». Ми плануємо через певний період часу закінчити будівництво нашого центрального корпусу, який буде знаходитись у центрі міста. Комплекс із вежею, майданом, будівлями, безумовно, стане його окрасою. Думаю, що саме він, значною мірою визначатиме обличчя Острога через 10 років. Сподіваюся, що з часом Волинські Афіни перетворяться у місто університетського типу, своєрідний український Оксфорд. До речі, це є заповітною мрією нашого ректора, Героя України Ігоря Пасічника.Тетяна ВАЛІГУРА,
лікар:

– Десять років – це чималий проміжок. Можу констатувати, і це підтверджує статистика, дослідження вчених, що впродовж останніх 10 років населення України стало більше хворіти, діти частіше народжуються з вадами здоров’я. Якщо зазирнути вперед, то мені, як медичному працівнику, хотілось би, щоб покращилось фінансування охорони здоров’я, зміцнилась матеріальна і технічна база лікувальних і оздоровчо-профілактичних закладів. Дуже би хотілось, щоб молодь через 10 років не мала пристрасті до алкоголю, цигарок, наркотиків, більше займалася спортом, була здоровою і витривалою. Думаю, що через 10 років Острог стане ще кращим, зручнішим для життя, де мешкатимуть здорові та щасливі люди.


Василь ВАЛЬДМАН,
пенсіонер:

– Все своє трудове життя я присвятив виробництву. Сьогодні гірко бачити у якому жахливому стані воно перебуває. Острог, район у 2022 році, я, скоріше за все, не побачу. Але мрію, що через 10 років наш край поверне собі, чи бодай почне повертати, славу потужного промислового центру, де будуть працювати сільськогосподарські, промислові та інші підприємства і організації. Завдяки цьому ми споживатимемо вирощене і перероблене на власній родючій землі, а не завозитимемо із-за кордону нашпиговані хімікатами продукти харчування. Віриться, що наша багата земля і працьовиті руки людей зможуть давати товари на експорт за кордон, як це було за часів СРСР... Я вірю, що на зміну китайсько-турецькому непотребу прийдуть наші якісні вироби, техніка, обладнання та все інше. Я мрію, що наша держава повернеться обличчям до власного товаровиробника, і наше місто поряд з тим, що воно є історичною і культурною столицею Рівненщини, містом шкіл, стане ще й промисловим центром, де буде все необхідне для життя, люди матимуть роботу, засоби для прожиття, пишатимуться своїм містом. Хочеться, щоб наші земляки працювали на благо свого рідного міста, а не їхали наймитувати за кордон у пошуках засобів для прожиття. Мрію, що наша держава, і Острог в тому числі, попри всі труднощі, проблеми, таки стане процвітаючою – такою як про неї мріяли сотні поколінь наших попередників.


Неоніла ДАВИДЮК, підприємець:

– Мрію, що через 10 років наше місто стане одним із кращих в Україні для ведення бізнесу. Зросте роль Острога, як потужного історичного, культурного та туристичного центру. Він матиме розвинуту торгівельну, транспортну, обслуговуючу і готельну інфраструктуру. Адже вони будуть потрібні для великої кількості туристів, гостей міста, науковців, студентів. Острожани, показуючи свої скарби гостям, надаючи їм різноманітні послуги, зароблятимуть на цьому гроші і ще більше зможуть покращити життя у місті. У цьому плані важливо, щоб вийти із кола бідності і запустити інше коло – багатства. Чим скоріше рухатимуться кошти, тим більшими будуть прибутки. Важливо, щоб у людей була робота, достаток, віра в майбутнє і тоді все буде добре. Я вірю, що через 10 років ми житимемо значно краще, ніж тепер.

 Сергій КИБКАЛО,
директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога:

– Острог був, є і, немає сумніву, що буде і в майбутньому потужним історичним, культурним і туристичним центром. Щиро вірю, що через 10 років він стане ще більш значимим і цікавішим, як для мешканців міста, так і його гостей. Дуже би хотілося, щоб у 2022 році в нашому місті діяли музеї єврейської культури, зброї, картинна галерея, стали музейними об’єктами приміщення колишньої синагоги, Круглої і Татарської вежі. В цьому плані велику надію покладаю на проект створення в Острозі товариства зразка 1909 року, яке за суспільні кошти зуміло відреставрувати замок, започаткувати фондосховище та відкрити музей. Немає сумніву, що у майбутньому в нашому місті, Рівненщині і всій державі зросте роль Острозької академії, як наукового, студентського та туристичного центру. Новий комплекс у центрі міста стане його окрасою, об’єктом для відвідання туристами з різних куточків світу.

 
Юлія КРАЙЧИНСЬКА, продавець:

– Хотілося, щоб наш Острог через 10 років став ще кращим для острожан і цікавішим для гостей міста. Вже сьогодні нам є що показати приїжджим, туристам. До нас їдуть десятки тисяч мандрівників, аби побувати у музеях міста, дізнатися про історію Острозької академії і древнього міста, поклонитися визначним діячам єврейської історії і культури. Разом з тим мрію, що з часом в нашому місті буде сучасна комунальна інфраструктура, яка буде надавати послуги за помірні, або навіть низькі ціни, з’явиться сучасний плавальний басейн, зникнуть неасфальтовані дороги, острожани стануть культурнішими – не будуть смітити, нищити плід праці людей, які прикрашають місто, як це часто буває тепер. Думаю, що в 2022 році Острог буде зеленим містом, з багатьма скверами, квітниками, люди будуть життєрадісні. А це можливо лише коли покращиться економічна ситуація у державі, будуть працювати підприємства, мешканцям міста не доведеться їздити на заробітки, а легше буде заробляти на життя вдома.Олександр ПОДВИШЕННИЙ,
студент гуманітарного факультету НаУ»ОА»:

– Я вважаю, що Острог має стовідсоткову перспективу розвитку. Надалі він буде розвиватись прискореними темпами. Завдяки нашому ректору, його зв’язкам, ми матимемо Острог принаймні на 5-10 тисяч населення більше, ніж тепер. Вже зараз будуються нові корпуси, гуртожитки, студентство буде прибувати і багато хто з них залишиться тут жити і працювати. Я впевнений, що Острог стане ні чим не гірший за інші міста обласного підпорядкування. Разом із тим, хотілося, щоб в нашому місті її влада подбала про збільшення кількості робочих місць. Для багатьох студентів воно подобається, бо є тихим і спокійним, немає суєти, притаманної великим містам. Хочеться тут залишитися, як кажуть, пустити коріння.


Думками острожан цікавився Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 1032 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]