Вівторок

23.04.2019

05:24

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Якщо станеш резервістом

Тепер, у зв’язку із агресією сусідньої північної країни, українська армія активно комплектується резервістами. Вони поповнюють роти охорони та самооборони в містах і районних центрах нашої країни, призначаються на різні посади у військових частинах під час проходження польових зборів. Вони можуть бути один-два рази в рік до кількох тижнів. 

Громадянин, який проходить службу у військовому резерві забезпечується безкоштовно: військовою формою одягу з передбаченими для військовослужбовців знаками розрізнення, що свідчать про їх належність до резервістів; харчуванням та проживанням у військових частинах під час виконання обов’язків служби у військовому резерві; медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України під час виконання обов’язків служби у військовому резерві.

Резервісту компенсується: середньомісячна заробітна плата на підприємстві, в установі, організації за час, що він перебував у військовій частині та виконував обов’язки служби у військовому резерві; вартість проїзду до військової частини та в зворотному напрямку. Їм виплачується: грошова винагорода в кінці року (від 1600 до 3100 грн.), розмір якої залежить від військового звання; грошова виплата із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України (2500 грн.); якщо він тимчасово не працює та перебуває на обліку в Державному центрі зайнятості – мінімальна заробітна плата за весь період перебування у військовій частині; добові за кожен день перебування у військовій частині.

Громадянину, який проходить службу у військовому резерві гарантується: збереження місця роботи, а також займаної посади та середньої заробітної плати на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності. Резервіст має можливість: отримати відстрочку від призову на строкову військову службу (для громадян призовного віку); бути звільненим від призову на строкову військову службу, після виконання обов’язків служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів; просуватися по службі; отримувати чергові військові звання; підвищувати кваліфікацію, отримати нову військово-облікову спеціальність; під час виконання обов’язків служби у військовому резерві користуватися всім переліком соціальних гарантій та пільг, якими користуються військовослужбовці.

Тепер пропонується, через зміни в законодавстві, посилити певні привілеї та пільги, які будуть гарантувати: для цивільних працівників – пенсію за віком на пільгових умовах (на 5 років раніше за умови проходження служби у військовому резерві не менше 15 років); для військових пенсіонерів – зарахування служби у військовому резерві до вислуги років (3 роки служби у військовому резерві зараховувати за 1 рік військової служби); надання дітям резервістів переважного права щодо зарахування до військових ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, до вищих військових навчальних закладів та вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи; надання дітям резервістів, за місцем проживання їх сімей, в першочерговому порядку місць у дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форми власності; можливість отримання медичної допомоги у військових медичних закладах охорони здоров’я; право на санаторне-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України з пільговою оплатою вартості путівок. Резервісту буде виплачуватися: одноразова грошова винагорода (в розмірі двох мінімальних заробітних плат – 2500 грн.) у разі укладання контракту на проходження служби у військовому резерві під час звільнення з військової служби (за рішенням Міністра оборони України).

Олександр ТРОФИМЧУК,
майор, т. в. о. військового комісара Острозького РВК

№52 від 20 грудня 2014 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 256 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]