Вівторок

23.04.2019

21:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Якщо ви заблукали у лісі
Напевне нікого не залишила байдужим інформація про 10-річного хлопчика, якого тривалий час шукали у лісі на Рівненщині. Аби не трапилося лиха з вашими дітьми чи вами, варто прислухатись до порад фахівців. І головне – мати з собою мобільний телефон для того, аби покликати на допомогу.

Отже, якщо ви заблукали у лісі:

– зберігайте спокій та уникайте паніки. Якщо ви панікуєте – думати логічно неможливо;

– негайно зупиніться і присядьте. І не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Думати можна тільки про одне, як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях;

– пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтеся простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг, залізьте на найвище дерево – погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

Існує багато способів визначення сторін горизонту:

– за допомогою компаса: стрілка компаса завжди показує напрям на ­північ;

– за Сонцем та годинником – тримайте годинник в горизонтальному положенні, поверніть його так, щоб годинна стрілка була направлена на сонце. Пряма, що ділить кут навпіл між годинною (малою) стрілкою та напрямом від центра годинника на цифру «1» циферблата, покаже напрямок на південь.

Існують і менш точні прикмети, що дозволяють вибрати вірний напрямок. Мурашники завжди розташовуються з південного боку дерева, пенька або куща. Кора більшості дерев з північної сторони грубіша, іноді покрита мохом; якщо мох росте по всьому стовбуру, його найбільше з північної сторони, особливо поблизу коріння.

 Правильно користуйтесь вогнем. Він є одним з основних засобів виживання в лісі. За допомогою вогню ви можете зберегти тепло, сушити одяг і подавати сигнали. Завжди тримайте сірники у водонепроникному пакеті.

Уникайте переохолодження. Воно трапляється, коли людина не звертає уваги на холод та не має відповідного одягу і захисту.

Бережіть та економно використовуйте воду. Вона більш важлива для вашого виживання, ніж їжа.

Запам’ятайте! Діти повинні знати, що вони не будуть покарані за те, що заблукали. Були випадки, коли діти ховалися від шукачів через те, що боялися бути покараними.­

Пам`ятайте! Куди б ви не пішли і де б не перебували, ви можете опинитись у екстремальних умовах. Тому:

– знайте приблизно свій шлях мандрівки;

– майте при собі засоби визначення напрямків сторін горизонту;

– майте одяг придатний для будь-яких погодних умов;

– майте достатньо їжі, води, сірників, речей та засобів для захисту свого життя.

Петро ЯРМОЛЮК, начальник ДПРЧ-6 ТУ МНС
Просмотров: 444 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]