Неділя

21.04.2019

21:08

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ялинці – жити!
Швидко і стрімко минає рік, який традиційно закінчується передноворічними клопотами, адже у цей час треба обрати подарунки рідним і близьким, підготуватися до зустрічі Нового року, завершити заплановане, підбити підсумки року, що минає. Незмінним атрибутом і творцем новорічного настрою традиційно є ялинка.  

А у цей час екологи б’ють на сполох – сотні тисяч лісових красунь стають жертвами свята, хоча, крім функції новорічної прикраси, у цих вічнозелених деревець є ще й інша, адже хвойні дерева мають лікувальні властивості: вони оздоровлюють та дезінфікують повітря, виділяючи фітонциди і тим самим лікуючи нервові та астматичні захворювання. Безперечно, що цю функцію хвойні дерева можуть виконувати лише в лісі та аж ніяк не в наших оселях.

Що ж робити? Як подарувати дітям свято і не завдати шкоди природному середовищу. Адже відомо, що шкільна освіта одним із першочергових завдань має виховання в учнівської молоді ціннісного ставлення особистості до природи. Вирішити це питання вдалося завдяки щорічному Всеукраїнському конкурсу «Збережи ялинку», організатором якого в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 стала вчитель біології Наталія Кухта.­

Усі без винятку школярі від першокласника і до випускника долучилися до створення альтернативної ялинки. Хтось працював самостійно, хтось інший створював власну лісову красуню разом із другом, подружкою, хтось готував виріб від класу, комусь допомагали батьки. У хід ішло все: макарони, шишки, пір’я, паперові серветки, цукерки, фанера, пластик, була навіть ялинка зі звичайних подушок, ялинка-торт, ялинка у воді… Розмаїття фантазії, розмаїття кольорів. Це необхідно було бачити.

Цього року конкурс пройшов весело і неординарно, адже крім традиційної виставки-конкурсу, свято супроводжувалось новорічною музикою та виступом ведучих, які ще раз наголосили на тому, що збереження ялинки – важлива умова збереження екології.

Звичайно, конкурс передбачає переможців, але виробів було так багато, що суддям довелося ділити місця між кількома учасниками у двох вікових категоріях. Загалом близько 20 робіт отримали відзнаку. Кращі роботи будуть надіслані до Національного природного парку «Дермансько-Острозький» для участі в обласному етапі конкурсу. Сподіваємося на те, що роботи наших учнів будуть і там належно оцінені. Хоча треба сказати, що у цьому конкурсі не було і не може бути переможених, адже переможцями стали усі, а найбільший виграш від заходу дістався навколишньому середовищу і лісовим красуням-ялинкам, які завдяки дитячій творчості та фантазії житимуть.

Катерина ДЕНИЩУК, педагог-організатор Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1
№53 від 28 грудня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 274 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]