П'ятниця

24.05.2019

16:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Їх служба і небезпечна, і важка
Усе почалося ще у далекому 1919-му, коли 15-го квітня Раднарком УРСР прийняв Декрет «Про організацію судово-карного розшуку». Цей день і став відправною точкою у сучасній історії карного розшуку України. А перед тим у Петрограді було створено 5 жовтня 1918 року відділ кримінального розшуку.  

Ця служба у системі органів внутрішніх справ завжди вважалася і сьогодні є ударною силою. Саме на неї покладається найважча робота по розкриттю злочинів, встановленню та затриманно небезпечних злочинців, розшуку безвісти зниклих, припинення діяльності каналів незаконного обігу зброї та вибухових речовин та ін. Служба оперативників постійно пов’язана із ризиком та самовідданістю. Справді, як у відомій пісні, перефразуючи із російської, можна сказати, що служба працівників карного розшуку і небезпечна, і важка. І на перший погляд непомітна…

У роботі карного розшуку завжди головним залишається людський чинник. «Сищик» це і психолог, і аналітик, і, звичайно, самовіддана людина. Ця робота не прощає помилок, вимагає залізної волі і найвищого професіоналізму. Це лише у фільмах погоні, засідки, затримання, перестрілки, зустрічі зі злочинцем один на один, інші розшукові заходи виглядають привабливо. У житті все складніше.

Пригадую, що під час моєї роботи в органах неодноразово під час проведення інструктажів співробітникам постійно наголошувалось на дотриманні законності під час проведення оперативно-розшукових заходів, особистій безпеці. Слава Богу, під час моєї служби, у нашому відділенні не було смертей, всі дослужилися до пенсії, пішли на заслужений від­починок.

Я дуже вдячний своєму наставнику Юрію Дячуку, який багато навчив нас із колегами, а також Анатолію Коробейко, Володимиру Дмитруку, Василю Юрчуку, Юрію Мединському, Олександру Шалабодіну, які були професіоналами у своїй справі. На жаль, ми мало знаємо про «сищиків», яких сьогодні серед нас немає. Це були люди, як кажуть, ще того гарту.

Щиро вітаю всіх працівників карного розшуку із професійним святом. Бажаю сьогоднішнім працівникам служби, а також ветеранам, міцного здоров’я їм та їхнім сім’ям. Щоб вони завжди поверталися додому здоровими, щоб до них лицем повернулася влада.

Григорій ЛІДАВЕЦЬ, полковник міліції у відставці, колишній начальник ВКР Острозького МРВ
№15 від 13 квітня 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 347 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]