Субота

20.04.2019

07:46

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Юна острожанка – переможець у конкурсі «Літературної України»

Багато людей вважає розгадування кросвордів, ребусів, сканвордів – забавою, дехто навіть даремною тратою часу. Але насправді – це дуже гарна гімнастика для пам’яті та розуму, один із цікавих засобів вивчення мови, бо, шукаючи відповідь на важке запитання, доводиться звертатися до різних словників, довідників, енциклопедій, статей та ін. А ще це спорт (як не згадати, що в нашому місті живе і донедавна працював кореспондентом «Замкової гори» кандидат в майстри по кросвордному спорту Олександр Гладуненко), де потрібно проявити багато важливих у житті якостей, зокрема, наполегливість, і навіть можливість прославити своє місто, навчальний заклад та заробити кошти, перемагаючи в конкурсах з розгадування хрестословів. Саме цього вдалося досягти вже учениці 3-Б класу Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 Любові Ундір. Вона стала однією з переможниць дитячого конкурсу розгадування головоломок газети «Літературна Україна» і отримає за це приз – 500 гривень, а також буде нагороджена дипломом. 

– Газета «Літературна Україна» – єдина і найстаріша газета письменників України заснована 21 березня 1927 року в Києві, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів, – розповідає наш колега, поет, дідусь переможниці згаданого конкурсу Олесь Ундір. – Я її передплачую і з цікавістю читаю з кінця 60-х років минулого століття. У цьому виданні, як й багатьох інших, в тому числі й «Замковій горі», є дитяча сторінка. Її творці у кілька етапів для своїх юних читачів провели конкурс стасвордів (це невеликий хрестослів, у якому запитання «зашифровані» у віршованих рядках). Я запропонував внучці взяти в ньому участь. Після кожного виходу дитячої сторінки «Дитинець» ми вирішували завдання і результати надсилали в «Літературну Україну». І ось коли ми отримали 27 номер газети за 23 липня, де було підбито підсумки конкурсу, то були приємно вражені. Там зазначено, що головний приз розділено між двома найактивнішими учасниками конкурсу Любов’ю Ундір та Тарасом Мефодовським із села Ульянівка на Одещині.

Олександр Олексійович каже, що більшість відповідей на головоломки Любонька знаходила сама, користуючись різними книгами, мережею Інтернет. Але були й такі запитання, на які не вдавалось знайти відповідь й обом, бо вони були вельми складними. На три запитання допоміг знайти відповідь Олександр Гладуненко. Тож переможець конкурсу висловлює йому подяку за допомогу. В свою чергу колектив редакції «Замкової гори» щиро вітає Любов Ундір із успіхом і зичить їй перемагати й прославляти наше місто та свою школу в наступних творчих змаганнях. Незважаючи на юний вік, дівчинка друкується не тільки на сторінках острозьких видань. Зокрема, в № 7 від 12 лютого в «Літературній Україні» були опубліковані два її віршики «Моя країна» та «Метелик».

На закінчення хочу зазначити, що сьогодні «Літературна Україна» — щотижневик, газета письменників України. Вона оновлюється, стає сучасним виданням. Газета має передплатників не лише в Україні, а й у багатьох країнах за кордоном. А 15 жовтня 2012 року видання отримало високу відзнаку — її, як й нашу «Замкову гору», занесено до «Книги рекордів України» в категорії «Література» і визнано «найдавнішою україномовною українською літературною газетою, що нині виходить».

Іван ГЛУШМАН

№ 31 від 1 серпня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 331 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]