Понеділок

20.05.2019

05:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ювілей Острога відзначили на високому рівні

Яскравим і сонячним, багатим на гостей, розваги, спорт, танці та музику був цьогорічний День Острога. Починаючи з ранку неділі, 7 червня, по всьому місту відбувалась цікава, насичена програма святкувань, де кожен – і дорослий, і малий – міг знайти і обрати собі відпочинок до душі. Крім традиційних розваг – князівської каші, містечка майстрів, спортивних змагань – на острожан чекали перший загальноміський парад, відкриття Довідника туриста в центрі міста та ще багато іншого. 

З молитвою до Бога та здоровим способом життя

Зранку у храмах міста відбувались святкові Богослужіння, були відправлені подячні молебні за здоров’я та благополуччя територіальної громади Острога.

Як і годиться справжнім поціновувачам здорового способу життя, острожани розпочали святкування зі спортивної програми. А вона цього року була особливо багатою і насиченою. Тож на святі усі охочі могли як самі змагатися, так і спостерігати за перебігом багатьох змагань на всілякі смаки. 

Тож почалася спортивна програма і всі святкування Дня міста на центральному майдані з рухової гімнастики, яку провела вчитель фізкультури Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 Юлія Карпук. Під ритмічну музику гімнастичні вправи виконувало понад 40 учасників – переважно діти, але були й люди середнього віку і навіть пенсіонери. Провівши розминку, майже всі рушили на лінію старту легкоатлетичного пробігу. Більшість бігунів зареєструвалася ще до рухової гімнастики, а хто прийшов пізніше, мав змогу заявитися за кілька хвилин до забігу. Після команди «Марш!» 55 учасників почали долати дистанцію в 1 кілометр, рухаючись по проспекту Незалежності до повороту на вулицю Шевченка, і звідти поверталися у зворотному напрямку. Приємно, що разом із батьками участь в забігу брали і їхні дітки.

Першим, із розривом від суперників, фінішував Микола Фесенко, про що повідомив присутнім ведучий ранкової частини програми, студент Острозької академії Анатолій Тимощук. Другим прибіг Віктор Гловацький, а третім – Віталій Кмець. Під час церемонії нагородження спочатку міський голова вручив подарунки найстаршому за віком учаснику легкоатлетичного пробігу, працівнику нашої редакції Олександру Гладуненку, якому нині 64 роки; за активну життєву позицію, яка привела 2 своїх дітей на змагання – Валентині Статкевич; наймолодшим учасникам зма­гань з бігу – Дмитрові Кремінському, якому лише 4 роки, Юрію Статкевичу та Богдану Трохимчуку, а вже потім призерам та переможцям.

Після фотографування учасників забігу одразу ж почалися спортивні змагання «Весела естафета», у якій брали участь переважно діти молодшого і середнього шкільного віку. Наприклад, у першому виді змагань кожен учасник команди мав ключкою провести якомога швидше маленький м’ячик до обумовленого місця, звідти треба було повернутися і передати естафету своєму другові по команді. Аналогічними були й інші види змагань, де учасники «вели» рукою м’яч за правилами баскетболу, потім – ногою за правилами футболу, переносили баскетбольні м’ячі, одразу аж три в руках (це досить складно, якщо тобі 8 – 11 років чи менше), транспортували один м’яч, і тримаючи його ногами, створювали живий міст, коли кожний з учасників, отримавши м’яч від капітана, мав присісти; бігли, тримаючись за руки, так, щоб ланцюжком взяла участь у змаганні вся команда, з волейбольним м’ячем долали дистанцію навприсідки. І все це необхідно було зробити швидше, ніж суперники.

Всі види програми були по-своєму складними, але, разом з тим, веселими і цікавими. Не обходилося й без сліз, однак, коли все закінчилось, радісні обличчя були у всіх, бо, як часто говорять, – перемогла дружба.

Цікавими для багатьох острожан і гостей міста були показові заїзди на картингах, особливо хлопчакам. Коли тривали естафети, учні під керівництвом свого наставника з гуртка районного Будинку школярів Сергія Жданова, готували трасу до заїздів. Майже зразу після закінчення змагань заревіли мотори і по 2 – 4 машини виходили на трасу, щоб об’їхати кілька кіл по прокладеній трасі навпроти вузла зв’язку. Ведучий представляв учасників. Поряд із багаторазовими переможцями та призерами обласних і республіканських першостей, кандидатом у майстри спорту Владиславом Кохом, першорозрядниками Андрієм Сотнійчуком та Іваном Колесниковим, виступали їх товариші, успіхи яких, в порівнянні з більш досвідченими, поки що скромніші – Сергій Демчук, Дмитро Курачик, Станіслав Пуц, Денис Кобилянський, Вадим Садовець, Іван Бойчук, Анатолій Грунтківський, Віталій Косовський, Роман Ткачук. Після виступів всім їм заступник міського голови Анатолій Лисий вручив подяки (фото 3.).

В День міста проходило аж два волейбольні турніри. В спортзалі Острозької академії за призи боролися учасники традиційного багатораундового міжобласного турніру за Кубок князів Острозьких. Неабияк приємно, що вдома острожани (команда була складена в основному з викладачів та студентів університету), перемігши суперників з однаковим рахунком 2:1 зі Старокостянтинова (21:14, 18:21 і 21:16) та Нетішина (21:14, 13:21 та 21:17), стали переможцями цих змагань. Звісно, ця перемога присвячена Дню міста, як і сам турнір команд суперників-друзів. Ми бачили лише два поєдинки, і то не повністю. Але враження від матчів залишилися дуже приємні. Команди показали високий рівень гри, неабияку майстерність. Волейболісти відчайдушно боролися буквально за кожне очко. Траплялося, що м’яч 3 – 5 разів переходив з однієї половини на другу, допоки одна з команд досягала успіху. І судячи з результатів та побаченого – всі три команди одного рівня майстерності.

На невеличкому майданчику в парку біля Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 проходила відкрита першість Острога з паркового волейболу серед охочих жителів міста. Було заявлено 6 команд («Іракліс», «Гермес», «Хімік», в основному вихованці Острозької ДЮСШ, команда з Вельбівного та дві освітянські – «Гульченята» та «Воронківські муравлі»), які розіграли між собою місця. Звичайно, рівень тих волейболістів, що грали в спортзалі і в парку, суттєво відрізнявся, але жага до перемоги, бажання пограти були не меншими, а, можливо, й більшими. Грали там як дорослі, так і діти, як люди тісно пов’язані з фізкультурою і спортом, так і ті, хто мало коли бере участь в різних змаганнях. Перемогу в гострій боротьбі вибороли «Воронківські муравлі», друге місце посіла команда з Вельбівного, третє – «Гульченята». Переможцям і призерам були вручені грамоти та солодкі подарунки.

Різноманіття вражало – і кожен міг знайти своє
 

Не менш захопливою для дітей стала дитяча розважальна гра-забава на площі міста «Дитинство наше веселкове». До найменших острожан завітав клоун Веселка разом зі своїми друзями – анімаційними персонажами – Бджілкою, Слоником та Тигреням. Вони провели для дітей цікаві змагання, ігри, долучили батьків дітей до спільних танців. Словом, з Веселкою, звичайно, усі веселились. Коли ж діти трохи потомились, Веселка запропоновував їм та їхнім батькам взяти участь в конкурсі малюнків на асфальті. Різнокольоровою крейдою малята малювали квіти, дерева, сонечко, прапор України, себе та своїх рідних тощо. А дехто навіть намалював карту нашої країни, де і Крим наш, і Україна єдина. Кожному учаснику розважальної гри-забави був вручений солодкий подарунок. Також для дітей та усіх присутніх на площі були представлені найкращі номери дитячої самодіяльності. Зокрема, вкотре приємно дивував спортивно-танцювальний колектив «Реверс» (тренер Василь Гончарук), зворушила і потішила своїми виступами група дошкільного естетичного виховання «Домісолька». На цьому дитячі забави не завершувались, адже упродовж всього дня у центрі міста працювали батути, атракціони, надувні містечка, продавалося безліч різноманітних іграшок, надувних кульок, солодкої вати, морозива та інших солодощів, які так полюбляють малюки.

У цей час на Замковій горі діяло «Містечко дитячої творчості». Там також зібралось чимало людей, які мали змогу взяти участь у майстер-класах, художній студії, постріляти з лука, переглянути дитячий куточок різноманітних виробів. Для найменших був відкритий «Соціальний батут», пострибати на якому малята могли за символічну ціну – 1 гривню. Мабуть, і діти, і батьки були раді такому соціальному проекту, оскільки на центральній площі міста ціни на подібні розваги були «столичними». Також на Замковій горі відбулася акція «Моя маленька вишиванка», де для усіх присутніх діти дошкільного та початкового шкільного віку продемонстрували дефіле у вишиванках. Незабутнім став концерт народної творчості «Джерело народне б’є – силу кожному дає!». Справжнє розмаїття талантів продемонстрували ансамбль Острозької дитячої музичної школи «Співаночка», ансамбль народної музики, колектив «Забава», колектив народного танцю НаУОА «Спалах», ансамбль народного танцю ЗОШ № 1 «Любисток».

В сквері імені 40-річчя Перемоги майже упродовж всього дня діяло «Містечко майстрів», де, як кажуть, на будь-який колір і смак, були виставки-продажі предметів народно-декоративного, ужиткового мистецтва, національної кухні, продукції кращих товаровиробників нашого міста та сусідніх. Острожани та гості міста мали змогу продегустувати медовий квас, медовуху, різні сорти меду, смачні закарпатські сири, в’ялену та копчену рибу, а також скуштувати традиційної князівської каші, яку приготував з помічниками працівник міської ради Володимир Буян. Острожанкам, мабуть, більше пригледілись виставки-продажі жіночих прикрас, адже до кінця дня в місті побільшало красунь з оригінальними обручами-віночками на голові. Крім того, для них та, зрештою, усіх охочих біля пам’ятнику князів Острозьких працювало «Містечко краси», де безкоштовно надавались перукарські послуги, були проведені майстер-класи з плетіння та підготовки зачісок від майстрів та студентів ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище».

Окрім традиційних виставок-продажів, в сквері діяли ще й інші намети, в дусі нинішнього часу. Зокрема, викладач Нетішинської художньої школи проводила майстер-клас із розпису крашанок, а острожанка-волонтер Юлія Тивончук продавала вироби з національною патріотичною символікою. Нею зібрано 1098 гривень, які підуть на потреби воїнів АТО. Оригінальною новинкою свята стало мистецтво фейс-арту, завдяки якому кожний охочий на згадку про свято міг замовити собі певний візерунок на щоку чи на руку. Немає сумнівів, на святі кожен міг знайти те, що йому було найбільше до вподоби.

 

 

 

Вдало поєднали старі та нові традиції


Надзвичайно цікавою й по-особливому патріотичною видалася цьогорічна урочиста частина свята. Розпочалася вона з загальноміського параду «Острог сучасний багатоликий». Починаючи від Музею книги, ходою до центрального майдану пройшли працівники міських організацій, навчальних колективів, державних структур, установ та організацій. Посередині майдану з жовто-блакитних стрічок був зроблений прохід, яким і крокували учасники параду до сцени-сходів перед Острозькою районною радою. Закликала та представляла кожен колектив ведуча, начальник відділу культури і туризму міськвиконкому Ольга Лозюк.

Після офіційного представлення трудових міських колективів слово для привітань надали Острозькому міському голові – Олександру Шикеру. Передусім він подякував спонсорам, організаторам та усім, хто долучився до проведення свята, побажав місту процвітання, а його мешканцям та усім гостям здоров’я, добробуту, щастя, мирного неба над головою та рідної землі під ногами. Свої віншування Острогу висловив також гість свята – керівник апарату Рівненської ОДА Олександр Корнійчук. Він назвав День міста святом кожного острожанина, побажав усім острозьким родинам щастя, любові і злагоди, а місту та всій Україні – добра і миру.

З нагоди 915-ї річниці міста Острога, за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток міста, високий професіоналізм, патріотизм, активну громадянську позицію, пропаганду та відродження історичної значимості рідного краю, любов до древнього Острога було нагороджено грамотами Острозької міської ради заступника головного лікаря, лікаря-травматолога КЗ «Острозька ЦРЛ» Віталія Бойка, краєзнавця, громадського кореспондента газети «Замкова гора» Олександра Гладуненка, робітницю Острозького КП «Водоканал» Валентину Павловську; оголошено подяки від міського голови колективу КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» в особі директора Сергія Кибкала та директору Острозької дитячої музичної школи Наталії Балаушко.

Вже стало доброю традицією в День міста вітати золотих та срібних ювілярів сімейного життя, новостворені пари та новонароджених острожан. Знову стати на рушничок щастя та посмакувати святковим шампанським Ольга Лозюк запросила золотих ювілярів – Володимира Едуардовича та Тамару Йосипівну Озімковських, срібних – Олександра Володимировича та Ганну Євгеніївну Симонович та новостворену острозьку сім’ю – Дмитра та Аліну Сіреньких.

Після того як подружжя стали на весільний рушник, їм вручили хліб-сіль, подарунки, і, звичайно, лунало від гостей на площі традиційне «Гірко!». Володимир Озімковський від імені ювілярів та від себе особисто привітав острожан зі святом, подякував за таку гарну організацію та теплий прийом, назвавши цьогорічний День міста найкращим за останні 20 років. «Кажуть, життя – це довга нива. Дозвольте заперечити, ми знаємо, що це не довга, а дуже коротка нива. Спішіть жити, творіть добро, не повторюйте помилок минулого і працюйте над своїм майбутнім та майбутнім нашої України!», – звернувся до молодого покоління Володимир Едуардович.

Традиційно також нагороджували наймолодшого острожанина – хлопчика Олександра, який народився у Тетяни та Володимира Галімських 3 червня, та найстаршого жителя Острога – Уляну Ковальчук (про неї ми розповідали в минулому номері нашої газети). Вітання та подарунок жінці Ольга Лозюк та перший заступник міського голови Ольга Логвін днями вручили вдома. Усіх нагороджених вітали вихованці Острозької музичної школи.

Завершальним етапом урочистої частини стало відкриття міським головою, його першим заступником Ольгою Логвін та керуючим справами виконкому Леонідом Сніщуком «Довідника туриста» в центрі Острога біля приміщення Укрпошти.

Після цього святкування продовжились, і на мешканців та гостей міста чекав святковий концерт «Серце Волині – душа України».

Варто також згадати, що упродовж всього дня на міській площі перед районним Будинком культури діяла акція «Спорт – це ми», під час якої і гості, і острожани залишали свої побажання Острогу з нагоди свята на символічних жовтих або блакитних долоньках та приклеювали їх на акційну дошку. Найцікавіші з них нам вдалося розгледіти. Приємно, що вітали Острог не лише земляки, а й гості та друзі з Гощі, Рівного, Сарн, Києва, Полтави і навіть Італії. Переважно усі бажали добра, миру, здоров’я, процвітання Острогу, однак, дехто висловив побажання, аби зробили дорогу «до Дамби» та «від Острога до Гощі», щоб наші сусіди могли частіше до нас приїжджати у гості.

 

 

Якщо зважити на нинішній складний час, і те, як оргкомітету вдалося організувати свято, то можна з упевненістю сказати, що воно відзначено на високому рівні. Хоча, можливо, хтось і дорікне, що чогось бракувало, але головним завданням було зробити все в спортивно-патріотичному дусі, скромно. Острозький міський голова Олександр Шикер, міська рада та її виконавчий комітет, оргкомітет свята висловлюють щиру вдячність всім, хто долучився до проведення Дня міста цього року. Адже з бюджету міста не було використано жодної копійки – все за благодійні кошти спонсорів. Тож нижче друкуємо перелік тих, хто долучився, щоб острожани гарно відзначили 915-річчя Острога.

 

 

 

Генеральні спонсори:

Компанія «ЕСКАДА-М» (директор Дмитро Львович Патіс) – 5 000 грн.

ТОВ БВК «Універсалбуд» (директор В’ячеслав Костянтинович Драчук) – 4 000 грн.

Дочірнє підприємство «Оазис» БАО «Нетішинавтосервіс» (директор Володимир Павлович Овчинніков) – 4 000 грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вежа» (директор Григорій Йосипович Аршинов) – 3 000 грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Острозький завод мінеральної води» (директор Олена Володимирівна Рудьо) – 2 500 грн.

Сергій Миколайович Ковтун (дитячі атракціони) – 2 000 грн.

Приватне підприємство «Юмласавто» (директор Людмила Вікторівна Юрчук) – 2 000 грн.

СП «PST Україна» (генеральний директор Ольга Анатоліївна Савчук) – 2 000 грн.

Інтернет-провайдер КАРО (Ярослава Олексіївна Глуха, Роман Владиславович Мороз) – 2 000 грн.

Магазин «Шара» (Валерій Володимирович Войтюк) – 2 000 грн.

Олег Юрійович Скогарєв (дитячі атракціони) – 2 000 грн.

Ігор В’ячеславович Легейзюк – 2 000 грн.

«Славутський пивоварний завод» (директор Сергій Васильович Мосійчук) – 1 500 грн.

Роман Олегович Гетьман («Євросекондхенд») – 1 000 грн.

ПП «Острог-Авто» (Святослав Іванович Мукосій) – 1 000 грн.

ПП «Острогавтотранс» (Валентина Володимирівна Андрейченко) – 1 000 грн.

Борис Борисович Гловацький (маг. «Атлант») – 1 000 грн.

ТОВ «Зібарт» (Сергій Володимирович Цибарт) – 1 000 грн.

Марія Костянтинівна Хохліч (маг. «Господар») – 1 000 грн.

Борис Косовський – 1 000 грн.

Руслана Романівна Пшеничка (аптека «Арніка») – 1 000 грн.

ПП «Трансформатор» (Олександр Віталійович Климчук) – 1 000 грн.

ТОВ «Явір – 95» (Володимир Ярославович Сінчук) – 1 000 грн.

Сергій Віталійович Климчук (маг. «Хатка») – 1 000 грн.

Людмила Федорівна Томашевська – 1 000 грн.

Станіслав Францович Вербицький (маг. «Гуртівня») – 1 000 грн.

Вікторія Анатоліївна Ярощук (власник міні-ринку) – 1 000 грн.

Спонсори – С. М. Кірись (маг. «Темп»), піцерія «Маестро» (директор В. С. Степанюк), ТОВ «ЕКО», ЗАТ «Меркурій», М. С. Конащук (маг. «Лілея»), ТОВ «Рівнеліки», ТОВ «Волинь-Табак», М. М. Трасун (кафе «Гриль»),
О. В. Олішевський (маг. «Техносвіт»), О. В. Олішевська («Нова пошта»), В. В. Олішевський, М. М. Лавренюк (маг. «Меблі»), Г. В. Балацька (маг. «Крамниця»), В. П. Іванов (маг. «Ритуальні послуги»), В. С. Панасюк (маг. «Фортеця»), Ю. А. Манилюк (маг. «Фортеця»), Л. М. Конощук (приватний нотаріус), К. В. Дубінчук (маг. «Люкс»), Ю. М. Ільчук (маг. «Смак»), Л. В. Шанюк (маг. «Господарські товари»), І. М. Бернацька (приватний нотаріус), С. В. Романюк (ПП «Художня майстерня»), О. Й. Андросюк (ТЦ «Шанс»), магазин «Колорит», С. М. Іщенко, О. Хамратович, В. М. Козак (маг. «Автосвіт»), Г. А. Захарчук («Шиномонтаж»), В. Ф. Драчук (маг. «Водограй»), ресторан «Рікос» (Т. С. Парфенюк), В. О. Ушакова (кафе «Пінгвін»), Ю. М. Шостак (маг. «Автозапчастини»), С. Л. Пасека (студія зачісок «Світлана»), М. Ф. Криницький, Ю. В. Грищук (маг. «Фрателлі»), С. А. Куфальська (кафе «Бістро»), Л. М. Сідорова (маг. «Горинь»), В. М. Журик, П. П. Журик (ПП «Дах»), Л. І. Ніколаєва (маг. «Урожай») , І. Л. Хеллєр (маг. «Продукти»), А. П. Церкевич (маг. «Карпати»), Л. С. Гресько (ПП «Земельне бюро»), С. М. Бернацький, О. П. Шевчук (стоматкабінет), дитячі атракціони (м. Березне), О. В. Ткачук, В. О. Сотнік, С. М. Кухровський (перукарня «Міф»), Г. В. Дмитрук (маг. «Галина»), В. О. Мулярчук (ПП «Прімекс»), НАСК «Оранта» (Ю. П. Ягодка), Т. М. Стадницька (маг. «ЮНЕТ»), А. Б. Ціось (кіоск «Продукти»), А. І. Кудінова (маг. «Вітраж»), Н. О. Савицька, А. О. Чухай (кафе «Княжий льох»), Л. Г. Чубай (маг. «Апельсин»), В. Б. Демчук (бар «Оскар»), Л. О. Ткачук (маг. «Візерунок»), А. А. Кордиш (адвокат), І. А. Володіна, О. Хомич, М. В. Москалюк, Л. Я. Андросюк, І. І. Ковальчук (маг. «Прима»), А. О. Левчук (стоматкабінет), С. О. Шаповал (адвокат), П. П. Пурик, П. М. Нікітюк (адвокат), Є. А. Ющук (реставрація подушок), В. І. Козік (маг. «Хрюша»), Н. Д. Бороденко (маг. «Колесо»), Н. М. Кондратюк (маг. «Берізка»), Є. І. Кривонос, Т. С. Ковтонюк, Л. П. Меладзе, М. В. Чопей, М. В. Висоцький, В. Ф. Кондратюк, А. А. Нечипорук, Т. Д. Нечипорук, Н. В. Поспєлова (маг. «Софія»), М. Бурштець, підприємці ТЦ «Шанс».

Євгенія ПОЛІЩУК, Всеволод МОТОРНИЙ

 

№ 24 від 13 червня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 413 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]