Субота

20.04.2019

07:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ювілей відзначили відкриттям виставки
У п’ятницю, 22 березня, у краєзнавчому музеї КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» відбулося відкриття виставки «Праця породжує пошану», присвяченої 80-річному ювілею художника, уродженця села Михалківці Віталію Мельничуку. Про його високі людські якості, талант, життєвий і творчий шлях говорили родичі, колеги та знайомі.  

Презентацію виставки відкрила зав. художнім відділом Людмила Козловська. Озвучивши мету зібрання, вона коротко розповіла про життєвий і творчий шлях уродженця села Михалківці, художника, людини зі складною долею Віталія Мельничука.

Міський голова Олександр Шикер у своєму виступі подякував працівникам КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» за збереження пам’яті про відомих і визначних особистостей нашого краю. Важливо те, що пройшовши неймовірно важкі сталінські табори, Віталій Мельничук зумів зберегти високі людські якості, працював на благо Батьківщини, уславив її своєю працею. Олександр Федорович вважає за необхідне зробити все можливе, щоб пам’ять про Віталія Феодосійовича і таких людей як він, була довгою, а може і вічною. На завершення свого виступу міський голова подякував присутнім за вшанування пам’яті художника і патріота відкриттям виставки, добрими спогадами про нього, своєю присутністю на заході.

Директор КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Сергій Кибкало говорив про те, що Віталія Феодосійовича сьогодні всім не вис­тачає. Його пам’яті в музеях заповідника вже втретє відкривається виставка. Велика заслуга в цьому родини художника, яка допомогла організувати захід, і незважаючи на прогноз складних погодних умов, прибула на виставку. На завершення свого виступу Сергій Григорович передав вітання родині і всім присутнім на заході від начальника управління культури Рівненської ОДА Ярослава Мельника, який через хворобу не зміг приїхати в Острог. Свого часу він працював із ювіляром, у них склалися тривалі дружні стосунки.

У минулому режисер Острозького театру Микола Кінах розповів, що знав Віталія Мельничука з 1980 року. У той час він працював над виставами «Руські люди» та «Смолоскипи запалали опівночі». Це людина яка мала природне відчуття театру, інтуїцію, знання і вміння працювати. Талановита людина доброї душі, спостережливий, працьовитий, не вибагливий до умов. Його незмінними супутниками були аж 2 фотоапарати, якими він знімав природу, людей. Постійно був у пошуку, приємний співрозмовник. Любив Острог, де жили його родичі, вважав його своєю батьківщиною й із задоволенням сюди їхав. У кожному випадку створення вистави він знаходив такі раціональні рішення, що незначна зміна декорацій дозволяла показувати сцени, які за сценарієм відбувалися у різних місцях. Велика заслуга Віталія Мельничука була в тому, що Острозький театр, якому довірили представляти Рівненщину, у 80-х роках зайняв третє місце серед 47 театрів на Всеукраїнському фестивалі з виставою «Украдене щастя». Майстром художник був і в оформленні афіш.

Острозький поет і журналіст Олесь Ундір розповідав про те, як Віталій Феодосійович ілюстрував його першу збірку «Материнка». Двоюрідна сестра художника Любов Мельничук пригадувала роки своєї юності, часи коли він заміняв їй батька, його доброту, життя у Нововолинську і Рівному. Дочка художника Любов Косарєва ділилася із присутніми спогадами про останні дні життя свого батька, його оптимізм і силу волі. У внучки Наталії Гуриної про дідуся залишилися дуже приємні спогади. Для неї він був і другом, і першим учителем художньої майстерності, цікавим оповідачем бувальщин. Племінниця Галина Вальдман відзначала інтелігентність Віталія Мельничука, його оптимізм, любов до життя.

Працюючи художником-оформлювачем у Рівненському обласному драмтеатрі та театрі ляльок Віталій Феодосійович допомагав Острозькому театру в підготовці вистав та афіш, писав пейзажі, на яких зображено Острог та села району. Його спадщина високо оцінюється сучасними критиками та колегами. Приємно, що більше сорока робіт дружина художника Лідія Іванівна після його смерті подарувала заповіднику. Нещодавно прийнято рішення про те, що кілька робіт Віталія Мельничука будуть постійно експонуватися в одному із музеїв міста.

Після закінчення презентації виставки присутні першими оглянули її, обговорювали представлені експонати, спілкувалися у вузькому колі, згадували Віталія Мельничука, фотографувалися на згадку, ділилися планами на майбутнє.

У рамках презентації виставки у великому залі музею Рівненський театр ляльок показував благодійницьку виставу для дітей. Незважаючи на те, що Віталій Мельничук там уже не працює більше майже 14 років, але про нього там добре пам’ятають і відгукнулися на запрошення приїхати в Острог на презентацію виставки.

Виставка цікава, тож раджу острожанам і гостям міста оглянути її. Крім картин художника, експонуються макет однієї із вистав, яку він готував, грамоти, подяки, газетні статті про Віталія Мельничука, афіші різних вистав і театрів, особисті речі. Діятиме виставка впродовж весняних місяців.

Іван ПАВЛІВ
№13 від 30 березня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 429 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]