Понеділок

22.04.2019

03:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ювілею Кобзаря присвячувалося

Останніми днями, незважаючи на складну політичну ситуацію в Україні, на Острожчині проводилось багато заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Зокрема, у Розважі, в сільському клубі, відбувся чудовий концерт, присвячений цій даті. В Острозькій академії триває безпрецедентна акція, під час якої безперервно читають твори Кобзаря, у навчальних закладах міста, бібліотеках, музеях також відбувалися заходи до ювілею генія українського народу.  

У суботу, 1 березня, у клубі села Розваж відбувся святковий концерт з нагоди відзначення 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка. Під час заходу звучали чудові українські пісні, вірші, вітали жінок села, а також вшанували пам’ять героїв, які загинули в боротьбі за волю.

Відкриваючи захід, ведучі зазначили, що традиційно весною ми вшановуємо пам’ять генія українського народу, поета і пророка Тараса Шевченка. Він знаменитий на весь світ, бо весь свій могутній талант присвятив служінню народу. Тарас Григорович є гордістю світової культури. Далі розповідалося про народження Тараса, його важке дитинство, юність, солдатчину, творчість, «Кобзар». Також зазначалося, що сьогодні, як і здавна повелось, у багатьох оселях українців можна побачити портрет Шевченка, заквітчаний рушником, а поряд із хлібом на столі – «Кобзар», який український народ вважає своєю національною біблією. Ведучі наголосили, що любити Шевченка – означає любити Україну.

У виконанні аматорського народного хорового колективу СГПП «Розвазьке», який був організований два роки тому Віталієм Хмаруком та Петром Ягодкою (керівником підприємства) і хорового колективу Розвазької ЗОШ звучали пісні на вірші Тараса Шевченка, про нього самого, Україну, нашу солов’їну мову, калину, козаків – «Реве та стогне Дніпр широкий», «За байраком байрак», «Сонце України», «Мова вічно жива», «Гарний козак, гарний», «Козак гуляє», «Зацвіла в долині червона калина», «Червона калина» та інші. Окремі пісні виконувались хором й солістами – Богданом Савицьким, Олександром Бондарчуком, Віктором Радько, Ганною Столяр, Петром Ягодкою, Ольгою Лавровою, Надією Яремчук, Ольгою Адам’юк, Галиною Савчук, Миколою Мартинюк (акомпаніатор Володимир Оксенчук). Граючи на бандурі, присутнім свою музичну композицію подарувала учениця місцевої школи та Острозької дитячої музшколи Анастасія Ягодка. Брати Максимчуки на трубі і акордеоні виконали чеську народну пісню «Попляши-ка». Після патріотичних пісень зі сцени звучало «Слава Україні!» і зал дружно відповідав «Героям слава!».

Під час концерту виступив сільський голова Ігор Юрчук. Він зазначив, що сьогодні нелегкі часи в державі. Але відзначити на високому рівні ювілей Тараса Шевченка дуже потрібно. Він з українським народом був завжди – і у легкі часи, і, як й нині, – у важкі. За пропозицією виступаючого присутні вшанували пам’ять загиблої на майдані Небесної сотні. Ігор Степанович також привітав з наступаючим святом усіх жінок села та гостей, побажав здоров’я, миру, кохання. На завершення свого виступу керівник села прочитав свого вірша «Звернення до Тараса Григоровича Шевченка», який був написаний кілька років тому, але дуже актуальний сьогодні.

На святі також було вручено квіти та подарунки кращим працівницям СГПП «Розвазьке» та іншим мешканкам села. Вітали зі святом представниць прекрасної половини людства керівник СГПП «Розвазьке» Петро Ягодка та сільський голова Ігор Юрчук. У кінці концерту сільський голова від імені присутніх подякував артистам за чудовий концерт.

Іван МОЧЕРНЯК

№11 від 7 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 456 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]