Вівторок

23.04.2019

21:47

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ювілею станції присвячується
«Хмельницька АЕС: гармонія з довкіллям». Таку назву має книга, яка щойно видрукувана у видавництві «АЕС-преса». І присвячується вона 25-річчю станції на березі Горині. Саме екологічний бік справи ліг в основу видання, адже співіснування великого небезпечного промислового об’єкта з оточуючим середовищем є головним чинником, який викликає занепокоєння суспільства. І треба зауважити, що Хмельницька АЕС вдало поєднує виробничу міць та надзвичайно цнотливо ставиться до природних ресурсів краю. З інтерв’ю автора книги заслуженого журналі­ста України Віктора Мазаного з генеральним директором Хмельницької АЕС Миколою Панащенком, яке видрукуване у виданні, дізнаємося, що «станція впродовж всієї історії працювала стабільно й не впливає негативно на оточуюче середовище. Наша система АСКРО забезпечує достовірний незалежний контроль за станом довкілля – її 15 стаціонарних постів, розташованих у зоні спостереження, подають об’єктивну, точну інформацію».  

У книзі шість розділів. Зокрема «Енергія творення» відкривається вітаннями голови Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи та голови Хмельницької обласної ради Миколи Дерикота колективу ХАЕС. В цій главі і інтерв’ю з генеральним директором ХАЕС Миколою Панащенком, фрагмент якого ми навели. Коротка розповідь голови профкому ХАЕС Михайла Гука окреслює картину трудових здобутків та відпочинку колективу.

«Скарби історії» віддзеркалюють найважливіші дати в житті колективу від моменту вибору майданчика під АЕС до сьогодення. Фотографії дають уяву про те, як розвивалось місто, чим жили буді­вельники, які найнапруженіші моменти пережили атомники.

Про «Філософію безпеки» розповідається у однойменній главі. Тут знаходимо фотографії керівників великих підрозділів станції, описи дій, які впроваджуються у цехах та відділах Хмельницької АЕС у напрямку культури безпеки, світлини виробничих процесів.

У розділі «Жива природа» автор зупиняється на особливостях ставка-охолоджувача. Це унікальний об’єкт з великим різноманіттям риб, рослинності, популяціями молюсків тощо.

Зрештою завершує книгу розділ «Крила над плесом», ілюстрований надзвичайно багатим різноманіттям птахів, що гніздяться, зимують, або час від часу знаходять собі прихисток на ставку-охолоджувачі. На плесі та берегах можна зустріти лебедів-шипунів, лисок, крижнів, чернь чубату, попелюхів, великих і малих чирянок, сірих чапель, широконосиків, кульонів тощо.

Книгу проілюстрував Анатолій Похилюк.

Віктор ГУСАРОВ
№51 від 22 грудня 2012 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 275 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]