Четвер

25.04.2019

01:36

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Канікули цікаві й зі шкільними науками

Кілька днів тому закінчився червень. Наближається екватор літа і, як кажуть, у розпалі шкільні канікули. Багато школярів змістовно відпочивають у таборах відпочинку. Про те, як відбувається літнє оздоровлення дітей, в тому числі мешканців Острожчини, в позашкільному закладі «Острозький дитячий санаторно-оздоровчий комплекс «Корчагінець» читайте на 8 стор.   

Я побував у «Корчагінці» в суботу, 28 червня. Там, як зазвичай, вирувало життя, всюди чувся дитячий щебет, десь грала музика, в інших місцях проходили змагання, репетиції, конкурси, розваги. Поспілкувавшись із заступником директора позашкільного закладу Оленою Іщук, я з’ясував, що 22 червня почалася друга табірна зміна. Вона, як це буває зазвичай, є тематичною. І називається  трохи незвично – «Експериментаніум або весела наука». Подумалось зразу – в школі наука, і в таборі відпочинку також... По моєму виразу обличчя Олена Романівна, мабуть, зрозуміла, що я дещо спантеличений і мовила:

– Запевняю вас, що дітям цікаво і вони відпочивають із задоволенням. Ми пропонуємо їм зануритися в світ цікавих дослідів і експериментів, щоб пізнати незвичні властивості звичайних речей. Наша зміна – це лабораторія наукових розваг, де популяризуються науки простим і водночас незвичним способом. Думаю, що нам вдасться переконати всіх у тому, що науки, на перший погляд,  хоч і складні, та дуже серйозні – фізика, хімія, біологія, астрономія можуть бути не просто занудними, а надзвичайно цікавими, а головне – веселими. Завдяки підготовленим заходам (готують їх талановиті та ініціативні студенти кременецького, рівненського педвузів, а також із Острозької академії та інших навчальних закладів) ми намагаємося підтвердити це, як кажуть, на ділі. У підсумку сподіваємось невимушено вивчити певні наукові закони і правила, подаючи їх у простій і доступній формі. Це дозволить їм надійно «вкорінитися» у підсвідомість, ставши нормою життя. При вивченні тієї чи іншої теми вони неабияк знадобляться.

Мені розповіли, що впродовж зміни вже відбулися і відбуватимуться майстер-класи з різних наук, під час яких проводяться різноманітні експерименти, досліди, розваги. Так, під час дня «Цікава фізика» проводили експерименти зі звуком. У його рамках відбулося акустичне шоу «Як звучить колір». Під час заходу «Барабанний бум» діти виготовляли музичні шумові інструменти власними руками з доступних матеріалів. Коли проводився «День винахідника», діти разом зі своїми вожатими намагались виготовити інструменти, які б полегшили побут людини. Олена Романівна каже, що фантазія у дітей сягала «космічних висот», подивитись було на що. У рамках дня «Код да Вінчі» проходив конкурс, під час якого діти мали намалювати фігури у дзеркальному відображенні. Також відбувся захід, присвячений винаходам Леонардо.

Мені розповіли, що заплановані дні «Цікава хімія», «Руйнівники міфів», «День астрономії» та ін. Під час останнього мають виготовити сонячні годинники, вивчати зоряне небо (захід «Про що розповів телескоп «Хабл»). А ще заплановані такі цікаві заходи, як «Битва хорів», фестиваль повітряних зміїв, велика кількість спортивних змагань, туристичні походи, концертні програми, психологічні тренінги, відвідання артистів (мають виступати народний артист України Микола Свидюк, колективи Рівненської обласної філармонії, драмтеатру). Планують виготовлення з пластикових пляшок акведуків, з перших днів зміни діють гуртки за інтересами. І це далеко не повний перелік різноманітних заходів, у яких дітям пропонують взяти участь, щоб вони добре відпочили і переконалися, що канікули цікаві й зі шкільними науками.

Мене цікавило, звідки приїхали діти до «Корчагінця». Виявляється, у другій табірній зміні відпочиває 36 дітей з Острога. Переважна більшість батьків путівки для них придбали  в Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Хоча є й такі, батьки яких оплачували повну вартість відпочинку своїх дітей, придбані через відділи у справах сім’ї, молоді та спорту. Крім острожан, там відпочивають школярі з Рівного та багатьох районів області. Є серед дітей і особлива категорія – з дитячих будинків, спеціальних шкіл-інтернатів, зокрема Острозького № 2. 

На фото, яке розміщене на 1 стор., група дітей з Острога разом вожатою – студенткою Острозької академії Дарією Володимирівною. До речі, вона нещодавно приїхала в наше місто з Краматорська і навчається на факультеті міжнародних відносин. Перший ряд, починаючи з лівого краю, – Валерія Тарарук, Богдан Салімуха, Роман Царук, Женя Крайчинський, Юлія Яремчук, Софія Кулаковська, Олена Парфенюк; другий ряд – Анна Лавренюк, Юлія Захарчук, Роман Коротчук, Дмитро Німчинський, Олександр Нечипорук, вожата Дарія Рівна.

Іван МОЧЕРНЯК

№28 від 5 липня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 339 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]