П'ятниця

24.05.2019

15:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Картини Володимира Домчука – в Острозі
Відомий київський художник Володимир Домчук завітав до Острога. 24 жовтня у підземній галереї Острозької академії була відкрита його виставка «Шартрез: 7 зірок — Все включено» – серія картин, присвячених древньому чернечому ордену Західної Європи — картузіанцям.  

Цей орден – один з найсуворіших та найаскетичніших у світі, і саме у монастирі Шартрез багато років тому він був заснований. Таємничість і спокій монахів автор хотів передати у своїх творах. Споглядаючи роботи, задумуєшся над вічним, шукаєш глибинний сенс у здавалося б поверхневому і вчишся у символах бачити значно обширнішу історію. На початку виставки та упродовж неї відвідувачам демонстрували фото та відео, відзняті у монастирі та на його землях, для того, щоб пояснити, наскільки для нас дивним та незрозумілим є життя монахів. Максимально себе обмежуючи у всіх фізичних проявах існування, вони досягали духовної досконалості. У простоті цього твердження і криється ключ-розгадка до розуміння картин.

Полотна виконані водяними фарбами. Художник це пояснює не лише тим, що не любить запах та фактуру олійних, а й тим, що водяні фарби дозволяють передати легкість, невагомість, яку не передасиш ніякими іншими. Його картини пояснюють те, над чим мучаться філософи світу просто і легко, кількома штрихами та переливами кольору. Художник не використовує пензлики, щоб малювати. Він творить скоріше за допомогою будівельних інструментів. Для тих, хто мріє побувати у майстерні митця, наприкінці зустрічі було продемонстровано відео – процес творення картини у студії пана Володимира, що викликало також жваве зацікавлення серед публіки.

Організатори розповідають, що не очікували на такий резонанс серед студентів, який викликала експозиція. На відкритті виставки також були присутні Надія Заговора — дружина і надійна помічниця художника, о. Войцех Суровка — директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві, який висловив власні думки про незвичайність експозиційних робіт і про роль мистецтва у житті людини.­

Після презентації всі охочі могли особисто поспілкуватися з Володимиром Домчуком та о. Войцехом Суровкою. На завершення художник залишив на пам’ять свій автограф на плакаті з підписами митців.

Ректор НаУОА Ігор Пасічник розповідає, що донедавна був прихильником лише реалістичного мистецтва. Проте останнім часом все більше проникається і цікавиться символічним мистецтвом, але лише як таким, що несе у собі щось глибше, і не лише задовольняє органи чуттів людини, а й знаходить відгук у її душі, допомагає пізнати прекрасне повніше.

– Вірно сьогодні говорив Володимир: інколи ті, хто споглядають його картини, бачать зовсім не те, що він хотів зобразити. Проте у цьому й полягає вся краса та незвичайність мистецтва – у сприйнятті.

Людмила ПАНАСЮК
№44 від 2 листопада 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 343 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]