Вівторок

23.04.2019

05:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Хай музика торкнеться серця
Концерт духовної музики та співу, приурочений до 1025-ої річниці Хрещення Русі, відбувся в районному Будинку культури в п’ятницю, 26 липня. Музика – універсальний ключ до сердець людей. Такий концерт – найкраща можливість нагадати людям про свято, достукатись до них, пробудити історичну та духовну пам’ять. Артисти майстерно виконували свої партії, кожен голос, кожен акорд знаходив відгук у душах глядачів.   

На початку заходу присутніх вітали заступник голови Острозької райдержадміністрації Валентина Стрілецька, благочинний церков Острозького району, настоятель Богоявленського собору, депутат районної ради отець Олександр Максимюк та благочинний УПЦ КП, настоятель Свято-Миколаївського храму отець Юрій Лукашик.

Валентина Стрілецька відзначила, що ми святкуємо 1025-річчя Хрещення Русі на високому державному рівні не лише як свято християн, а й як значимий день утвердження української державності, її європейської ідентичності, духовного та культурного злету. В нашому районі святкування цієї величної дати почалось ще з великодніх дзвонів, а закінчилось в неділю, 28 липня, святковими молебнями та хресними ходами. Вона передала вітання від голови райдержадміністрації Василя Думи, голови районної ради Рустама Хутиза та міського голови Олександра Шикера та бажала, щоб це світле свято послужило відродженням нашої історичної пам’яті.

Отець Олександр розповів про походження свята, його історичну основу та закликав зберегти все духовне, що віками берегли для нас предки. Отець Юрій говорив про право людей на свою, помісну українську церкву, привітав усіх присутніх зі святом та побажав сили духу, любові та правильно обрати вектор розвитку духовності.

На свято завітали музичні колективи зі всього району: хорові колективи храмів, підприємств, вокальні ансамблі. Були й сольні виступи також. Артисти виконували молитви, твори українських та зарубіжних композиторів, читали вірші. Судячи з гучних аплодисментів, глядачам концерт сподобався.

Людмила ПАНАСЮК

№31 від 3 серпня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 250 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]