Субота

20.04.2019

07:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Хор «Благовість» співав у Пересопниці
Минулоріч батьківщина української першокниги на теренах Великої Волині, село Пересопниця, отримала друге дихання. Саме тут, у колишньому княжому місті, на честь 450-річчя створення Пересопницького Євангелія з ініціативи обласної влади було споруджено культурно-археологічний комплекс «Пересопниця». Цьогоріч на відзнаку його першорічниці в погожий другий вересневий день тут урочисто відбувся фестиваль духовного співу та поезії «Блага вість». У ньому брали участь хори всіх конфесій Рівненщини, а також закладів освіти і культури.

Дуже приємно, що цей фестивальний захід було доручено відкрити хору «Благовість» академічного храму преподобного Федора, князя Острозького Національного університету «Острозька академія» (регент Юлія Полонська). Зі сцени під відкритим небом урочисто і піднесено прозвучав духовний піснеспів «Отче наш». Крім цього, у виконанні хору «Благовість» прозвучало ще десять духовних пісень на музику видатних українських композиторів Лисенка, Леонтовича, Веделя, Березовського.

 До речі, вінок духовного піснеспіву острозьких студентів був досить вдало переплетений поезією Олеся Ундіра із циклу «Пресвята Пересопниця» в авторському виконанні.

Зокрема, крилато прозвучали такі його поетичні строфи:

Так задушевно, славно «Благовість» співа

Святими материнськими словами,

Що розквіта душа під небесами

І Боже світло Україну осява.

То славить Першокнигу в Пересопниці

Острозька академія свята:

Вклонімось Україні за висоти ці,

Де наша юнь духовною зроста!

За яскравий, майстерний духовний піснеспів колектив «Благовість» було відзначено Почесною грамотою та цінним подарунком. Приємно, що у поїздці на фестиваль взяли участь четверо першокурсників острозького вишу, які виявили бажання поповнити склад церковного академічного хору.

Між іншим, усім учасникам фестивалю було проведено цікаві екскурсії музеями: Першокнига «Пересопницьке Євангеліє», археологічний, давньоруської зброї та обладунків «Фортеця», садиба княжого дружинника та інших. Воїстину, що саме тут, у відродженій Пересопниці, витає пресвятий дух українства, у полоні якого духовно зростають юні душі 21 віку.

Віталій РІДНИЙ
Просмотров: 396 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]