Вівторок

23.04.2019

04:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Хороші традиції підтримали

Відбулось чергове, на жаль, останнє цього року, засідання літоб’єднання імені І. М. Маєвського. Відбулось, як завжди, в теплій, затишній обстановці районної центральної бібліотеки. І, за хорошою традицією, яка склалася цього року, знову ми побачили нові обличчя. На цей раз – вихованців знаного в нашому краї поета Анатолія Криловця. Це учні Вельбівненської школи, семикласники Роман Муштук та Сергій Приймак. Їх представили як прозаїка та поета відповідно. Але хлопці, обидва, зачитали таки вірші, досить  змістовні, як на їх вік. 

Першою ж на засіданні виступила ветеран педагогічної праці Лариса Нечипорук, яка розповіла про Віктора Сокола (стаття її про нього була вміщена у № 52 нашої газети). Вона представила збірку: Віктор Сокіл «Назустріч вітрам», зачитала декілька віршів з неї. Можливо, наступного року якраз процитовані поезії ви побачите на літературній сторінці «Замкової гори». Також присутні згадали й інших своїх «колег по перу», які відійшли у вічність раніше.  Це – Іван Маєвський, Іван Ткач, Микола Козлик, Володимир ­Грабоус…

Ведуча зустрічі, голова літоб’єднання Євгенія Поліщук надавала слово усім присутнім, кожний міг висловити свою думку, або ж зачитати свої творіння. Так, вже згаданий Анатолій Криловець представив нові збірки поезій, видані останнім часом: свої, дружини та сина. А також дуже цікаве двомовне видання: свої твори в перекладі російською Павла Кричевського, та твори цього ж українця, який проживає у Серпухові Московської області, які сам Анатолій переклав на українську. Також було зачитано талановиті вірші, на жаль,  маловідомого загалу Ростислава Слободенюка з Кореччини.

Поетеса з Оженина Євгенія Гембаровська прочитала вже відомі свої вірші та – нові, дуже цікаві «ремікси». Які теж очевидно «пропишуться» на літературних газетних сторінках. Як завжди, до ювілеїв, важливих подій країни підготував вірші Олесь Ундір. Про нещодавно видану книгу Миколи Одуда «Провідник» розповів та читав свій вірш «У лабіринтах, на роздоріжжях та поворотах університету» Леонід Андрощук. Він же подав ідею, аби більш широко інформували населення про ті чи інші культурно-мистецькі заходи. Ця ідея була підтримана усіма присутніми.

Також на засіданні йшлося про те, що потрібно залучати до роботи літоб’єднання не лише молоді сили, але й усіх, хто пише літературні твори, незалежно від віку. Про це, зокрема, говорила бібліотекар з Межирича Марія Губернюк.

На завершення  засідання його члени провідали одну з найстаріших бібліотекарів  міста Тетяну Бобровницьку. І це теж одна з гарних традицій, започаткованих цього року.

Олександр ВАСИЛЕНКО

№ 53 від 27 грудня 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 291 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]