Середа

24.04.2019

19:36

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Хвилинкою здоров’я» по гіпертонії
Хто завітав у п’ятницю, 5 квітня, у міську раду, був дещо спантеличений. Її працівникам медпрацівник у коридорі приміщення вимірював тиск, а потім офісні працівники робили гімнастичні вправи на відкритому повітрі. Так відбувався фізкультурно-оздоровчий захід «Хвилинка здоров’я», який організував відділ з питань сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому.  

Захід був приурочений до відзначення 7 квітня Всесвітнього дня здоров’я. Цього року його темою стала «Гіпертонія», точніше боротьба з нею. Острозьким міським головою було затверджено на 1 – 15 квітня ряд заходів, зокрема, профілактичні лекції, виступи медпрацівників у колективах підприємств, установ та організацій міста, організація і проведення фізкультурно-спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, спрямованих на розвиток рухової активності та регулярних занять оздоровчою фізичною культурою у навчальних закладах міста, розповсюдження інформаційно-пропагандистської літератури щодо здорового способу життя та ін. «Хвилинка здоров’я» у міській раді була одним із запланованих заходів.

Все почалося з того, що фельдшер швидкої допомоги Володимир Гілянчук вимірював усім бажаючим взяти участь у заході артеріальний тиск і заносив отримані показники до таблиці. Потім всі дружно вийшли на подвір’я міськради. Там головний спеціаліст відділу з питань сім’ї, молоді та спорту Олександр Юрчук розповів про «Тиждень здоров’я», заходи, які проводяться у його рамках у місті, представив учителя фізкультури Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Юлію Карпюк.

Розпочинаючи фізкультурну розминку вона спочатку запропонувала всім розтерти собі носи і щоки. А потім працівники міської ради, на чолі із міським головою Олександром Шикером, його заступниками під приємну музику бігли на місці, робили різноманітні фізичні вправи – потягування, кругові рухи головою, тулубом, руками, присідали, стрибали. Все відбувалось весело і невимушено.

Після гімнастичних вправ медпрацівник знову вимірював учасникам заходу артеріальний тиск, заносив отримані дані до таблиці. На основі співставлення показників до навантаження і після, давав рекомендації щодо виконання простих гімнастичних вправ. Завершилась «Хвилинка здоров’я» роздачею учасникам заходу інформаційних буклетів, фруктів та води.

– Це разовий захід, скоріше пропагандистського характеру, – розповіла після проведення «Хвилинки здоров’я» начальник відділу з питань сім’ї, молоді та спорту Ірина Волянюк. – Ми зібрались, щоб своїм прикладом долучитись до здорового способу життя, показати іншим необхідність регулярного заняття фізкультурою. Рухова активність, як відомо, знижує ризик захворювань серцево-судинної системи. Сподіваюся, що люди візьмуть за правило регулярне заняття оздоровчою гімнастикою, що покращить їх здоров’я.

Іван ГЛУШМАН
№15 від 13 квітня 2013 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 359 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]