П'ятниця

19.04.2019

17:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Клініка на колесах» працюватиме і в Острозі

У вівторок, 21 квітня, невелика делегація острожан, у складі голови Острозької райдержадміністрації Віталія Ундіра, першого заступника Острозького міського голови Ольги Логвін, художника-реставратора Державного історико-культурного заповідника м. Острога та Національного університету «Острозька академія», мистецтвознавця Миколи Бендюка взяла участь в «круглому столі» з нагоди початку роботи в Дубно українсько-американського проекту «Клініка на колесах». Це програма медичного обстеження і стоматологічної допомоги населенню, яку організували Благодійний фонд «Любіть Україну» та Дубенський заповідник. На його території з 21 квітня по 7 травня медики, які працюють в двох обладнаних сучасною медичною діагностичною й лікувальною технікою автобусах, обстежують дітей та громадян соціально-незахищених категорій, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, воїнів АТО та членів їх сімей. Головне те, що після закінчення роботи у Дубно, «Клініка на колесах» прибуде до Острога, де також обстежуватимуть згадані категорії населення нашого краю – студентів Острозької академії, жителів міста та району.

Захід відбувався в дуже гарній картинній галереї, яка знаходиться в палаці князів Любомирських. Після прибуття острожан до Дубно, нас зустрів директор заповідника Леонід Кічатий. Він провів екскурсію територією закладу та музеями, розповів про роботу заповідника, яка спрямована на широке залучення відвідувачів, підвищення інтересу людей до музейного комплексу. Ми були приємно вражені не тільки тим, що вже зроблено, але й багатьма амбітними планами та проектами, які вже реалізовуються і плануються у колишньому Дубенському маєтку князів Острозьких.

Під час «круглого столу», який, до речі, записувало місцеве телебачення, виступали: головний лікар «Клініки на колесах» Міжнародного благодійного фонду «Дар життя» м. Тернопіль Лариса Чорна, голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк, голова правління фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич, керівник проектів фонду Оксана Ігнатюк, очільники та представники медичних закладів Дубенщини. Вони розповідали про проект «Клініку на колесах» та міжнародний фонд «Дар життя», напрямки їх діяльності, апаратуру, можливості та види діагностики; підготовчі роботи до реалізації проекту та планування роботи; кількість поданих заявок і можливість прийняти людей за 3 тижні (400 і 1200 – відповідно); порівнювали нашу медицину із американською та європейською; проблеми охорони здоров’я в Україні, особливо фінансування; майбутні подібні проекти на Дубенщині й області; акцентували увагу на тому, що дослідження в «Клініці на колесах» є не альтернативою медичним дослідженням в поліклініках, а одним із доступних напрямків для людей, щоб подбати про їх здоров’я; дякували медикам за працю, бажали їм успіхів та гарних вражень; відповідали на запитання журналістів.

На заході в Дубенському заповіднику також виступали й острожани. Вони говорили, що робота «Клініки на колесах» – це дуже гарне і потрібне для людей починання; про плідну співпрацю органів влади, місцевого самоврядування, заповідника, академії та медиків; їх головне завдання – берегти здоров’я людей, особливо молоді; важливість проекту та нинішні реалії, коли не всі сім’ї мають можливість направити дітей на ґрунтовне дослідження стану їх здоров’я; дякували за проект і висловлювали сподівання на майбутню тісну співпрацю; майбутню концепцію роботи в Острозі; необхідність примусити деяких батьків направити їх дітей на обстеження; здоров’я моральне і фізичне та багато іншого.

Голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір у інтерв’ю для журналістів після «круглого столу» зазначив, що «Клініка на колесах» планує почати прийом людей в Острозі на території студентського містечка університету 12 травня. Мабуть, всіх бажаючих за 2 тижні не можливо буде обстежити. Тож перевага буде надаватися соціально незахищеним категоріям громадян, головним чином, дітям та молоді. Для цього із сіл району, міста, академії медики, сільські голови, керівники факультетів, мають їх направляти для обстеження в обумовлений день і час.

Іван ГЛУШМАН

№ 17 від 25 квітня 2015 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 213 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]