Понеділок

20.05.2019

00:30

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Колекція скульптур Петра Капшученка поповнилася новими експонатами
У Національний університет «Острозька академія» 19 вересня, вже вкотре, завітало подружжя Михалюків для того, щоб подарувати роботи відомого українського скульптура Петра Капшученка.  

– Життя цього видатного майстра було нелегким. Він був змушений усе життя творити за межами Батьківщини. Всього у його творчому доробку нараховується близько 7 000 скульптур, – зазначила директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк. – Петро Капшученко не намагався зафіксувати у своїх роботах визначні історичні моменти, особливу увагу він звертав на звичайні побутові ситуації, почуття, настрій. Хоч відомий скульптор був далеко від Батьківщини, але все ж завжди про неї пам’ятав, а тому його мініатюри мають український характер, живуть українським життям.

Три скульптури, які Олександр і Раїса Ми­ха­люки урочисто передали Острозькій ака­демії, належать до так званої «аргентинсь­кої» колекції.

Нагадаємо, що представник української діаспори у США Олександр Михалюк був близьким другом скульптора. Більшість переданих академії скульптур Капшученко подарував сім’ї Михалюків або їхнім друзям на визначні події та свята.

Ректор університету  Ігор Пасічник від імені всього професорсько-викладацького складу подякував родині Михалюків за активну співпрацю і дружбу з Острозькою академією, популяризацію українського мистецтва і подарував символічні персні Гальшки Острозької.

Пан Олександр і його дружина Раїса сподіваються, що наступного року їм вдасться привезти в Острог й інші скульптури Петра Капшученка.

Фото Ганни Бонки

Аліна Бекерук
№39 від 28 вересня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 380 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]