Вівторок

23.04.2019

05:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Коли горе прийшло у домівку…
З метою запобігання випадкам неякісних перевірок обставин смерті людини та укриття умисних вбивств у жовтні минулого року Генеральною прокуратурою, Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров’я України був розроблений наказ «Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини».

Тож згідно вищезазначеного документу віднині про усі факти смерті людини, незалежно від місця та причини її настання, повідомляються органи внутрішніх справ, а на місце події виїжджають співробітники міліції із лікарем (фельдшером). Втім, якщо є факт насильницької смерті чи підозри на таку, на місце події виїжджає слідчо-оперативна група на чолі із слідчим, за участі судово-медичного експерта та інших необхідних спеціалістів.

Важливо, аби на місці події була збережена первинна обстановка, тож до приїзду правоохоронців тіла померлого бажано не торкатися, не переносити, все залишати автентичним до приїзду працівників міліції.

Після проведення обов’язкового огляду та фотозйомки тіла, лікар може видати свідоцтво про смерть без судово-медичного розтину тіла, якщо для цього є підстави, а саме: якщо перед смертю померлий страждав від якоїсь недуги, протягом останнього місяця внаслідок захворювання відвідував медичну установу, перебував там на обліку, або якщо лікар впевнений в причинах смерті. Обов’язковому судово-медичному розтину підлягають трупи людей, причину смерті яких медичний працівник не зміг встановити, у разі насильницької смерті, смерті людей, особу яких не встановлено, смерть яких настала раптово або поза місцем проживання.

Варто зазначити, що у випадку відсутності належно оформленого та завіреного медичного свідоцтва про смерть людини, виданого лікарем або судово медичним-експертом, в подальшому не можливо буде на законних підставах здійснити поховання та зареєструвати в юридичному порядку смерть людини, що є перепоною для отримання спадщини та ін.

Острозький МВ УМВС України в Рівненській області
Просмотров: 295 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]