Четвер

18.04.2019

20:21

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Коли стріляють гармати – музи мовчать

Спростували цю думку учасники презентації книги науковця, філософа, проректора Острозької академії Петра Кралюка «Волинський Кобзар», яка відбулась 11 листопада. Участь у заході взяли її автор, заступники голів облради Степан Павлюк та облдержадміністрації Олександр Савчук, голова постійної комісії облради Світлана Левицька, бібліотекарі, творча молодь.

Видання збірки здійснене у рамках відзначення 200-річниці з дня народження Тараса Шевченка за кошти обласного бюджету. Це робота видавництва Національного університету «Острозька академія»

Автор видання – Петро Кралюк – коротко окреслив змістовне наповнення книги, яка складається з двох частин. У першій частині вміщені уривки творів та окремі твори Т. Шевченка, в яких згадуються тогочасні волинські реалії. Друга частина видання – безпосередньо статті укладача Петра Кралюка про перебування Т. Шевченка на території Волині у 1846 році. Ця частина має назву «Шевченко на Волині: подорож і рефлексії» та по суті є науково-дослідницькою працею.

Заступник голови облради Степан Павлюк висловив подяку науковцю за його дослідження творчості та життя Тараса Шевченка.

– 99 тисяч гривень, виділені з обласного бюджету на видання цієї книги, використані надзвичайно ефективно та з великою користю для українців. Ми до цього часу ще не знаємо всієї глибини творчості Тараса Шевченка. Він був не лише видатним художником, поетом, письменником, він є українським пророком. У своїх творах великий Кобзар відчував Україну, відчував, що вона єдина країна, хоча того часу різні частини країни були під пануванням Польщі, Московії, Австро-Угорщини. І він передбачив майбутнє нашої держави, «І на оновленій землі врага не буде супостата» і перемога буде за нами, – переконаний Степан Павлюк.

Видання не буде надходити у вільний продаж, всі примірники книги будуть надіслані у бібліотечні заклади області.

На завершення презентації упорядник книги подякував владі за підтримку.

– Незважаючи на фінансові труднощі, військові дії на Сході країни, кошти на видання книги були виділені. Тож неправда, що коли стріляють гармати – музи мовчать, ми відчули дієву підтримку. Видання таких книг – це своєрідний інформаційний захист нації від нападок чужинців, – наголосив Петро Кралюк.

 

Прес-служба Рівненської облради

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 222 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]