Понеділок

22.04.2019

03:47

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Кому збільшать пенсії?
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік”, з 1 грудня 2012 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищився з 856 грн. до 884 грн. В зв’язку з цим, проведено перерахунки пенсій для тих громадян, які отримують пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, "Про пенсійне забезпечення”.   

Мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 грудня складає 884 грн., мінімальна пенсія у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців – 1060,80 грн., на трьох і більше – 1326,00 гривень. Шахтарі, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», у грудні отримають пенсію у розмірі не менше, ніж 2652,00 гривні.

Крім того також підвищені: надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи із розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

Але, слід звернути увагу, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат чи державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму. Тому і працюючі, і непрацюючі пенсіонери будуть отримувати пенсію у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 884 грн.

Перерахунки мінімального розміру пенсії за віком та надбавки за понаднормативний стаж у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму проводяться непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія буде перерахована після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлено на дату звільнення з роботи.

Перерахунки пенсій проведено в автоматизованому режимі. Пенсіонерам не потрібно особисто звертатися до органів Пенсійного фонду України для проведення даного перерахунку пенсії.

Виплата перерахованих з 1 грудня 2012 року пенсій буде проводитись в грудні у встановлені для кожного пенсіо­нера терміни.

Євгенія ШАВЛОВСЬКА,
перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі
№50 від 15 грудня 2012 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 323 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]